Třiačtyřicetiletý šofér nablýskaného třídveřového auta prudce dupl na plynový pedál ve chvíli, kdy ve zpětném zrcátku uviděl v Bílovicích nad Svitavou na Brněnsku policejní hlídku, která se k němu blížila. Na policejním videu je vidět, jak muž za volantem luxusního vozu vysokou rychlostí projíždí jednou z hlavních ulic a kašle na to, že má v zádech strážce zákona.

„Hazardér nezpomalil ani ve chvíli, kdy projížděl úzkými uličkami a jen těsně míjel několik nic netušících chodců, mezi kterými byly i maminky s malými dětmi,“ popsal policejní mluvčí Petr Vala čtyřicátníkovu riskantní jízdu. Ta nakonec trvala jen asi minutu poté, co ji pomohla ukončit i řidičova lehkovážnost. „Hlídce se totiž rozhodl zmizet na letních pneumatikách, kdy na zledovatělé cestě dostal smyk, narazil do plotu a zůstal s autem stát napříč vozovkou,“ upřesnil Petr Vala. 

Policisté pak vytáhli hazardéra z tmavošedého vozu s namířenou pistolí v ruce, složili ho na zem a spoutali. „A důvod jeho nebezpečného úprku záhy vyšel najevo. Šofér totiž po nárazu do ohrady z vlnitého plechu odmítl test na drogy,“ vysvětlil policejní mluvčí. Hlídka také podle něj zjistila, že mu soud už dřív zakázal na dva roky usednout za volant. „Nyní musí počítat s tím, že mu za trestný čin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi,“ dodal Petr Vala.

Video PČR můžete shlédnout na odkaze: