Zfetovaný pirát ujížděl hlídce na letních gumách! Zběsilou jízdu zastavil náraz do plotu

Zběsilou jízdou na letních gumách se na Brněnsku pokoušel zmizet policistům zfetovaný šofér luxusního auta. Honičku ukončil náraz do plotu a namířená pistole jednoho z policistů.

  • Foto

    policie.cz

Třiačtyřicetiletý šofér nablýskaného třídveřového auta prudce dupl na plynový pedál ve chvíli, kdy ve zpětném zrcátku uviděl v Bílovicích nad Svitavou na Brněnsku policejní hlídku, která se k němu blížila. Na policejním videu je vidět, jak muž za volantem luxusního vozu vysokou rychlostí projíždí jednou z hlavních ulic a kašle na to, že má v zádech strážce zákona.

„Hazardér nezpomalil ani ve chvíli, kdy projížděl úzkými uličkami a jen těsně míjel několik nic netušících chodců, mezi kterými byly i maminky s malými dětmi,“ popsal policejní mluvčí Petr Vala čtyřicátníkovu riskantní jízdu. Ta nakonec trvala jen asi minutu poté, co ji pomohla ukončit i řidičova lehkovážnost. „Hlídce se totiž rozhodl zmizet na letních pneumatikách, kdy na zledovatělé cestě dostal smyk, narazil do plotu a zůstal s autem stát napříč vozovkou,“ upřesnil Petr Vala. 

Policisté pak vytáhli hazardéra z tmavošedého vozu s namířenou pistolí v ruce, složili ho na zem a spoutali. „A důvod jeho nebezpečného úprku záhy vyšel najevo. Šofér totiž po nárazu do ohrady z vlnitého plechu odmítl test na drogy,“ vysvětlil policejní mluvčí. Hlídka také podle něj zjistila, že mu soud už dřív zakázal na dva roky usednout za volant. „Nyní musí počítat s tím, že mu za trestný čin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi,“ dodal Petr Vala.

Video PČR můžete shlédnout na odkaze:

https://youtu.be/I5vD6UgVpCY