Poslední den přestupového okna se podařilo líšeňským Marvanům dohodnout hostování Martina Zikla ze Zbrojovky, který se tak po půl roce vrací zpět do mužstva. Podzim strávil na hostování  v Prostějově.

„Kromě něho se pak v kádru objevily oproti podzimní části FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY další tři nové tváře. Z Lanžhota přestoupil Otrísal, z Prostějova přišel na hostování Šteigl, z Gabonu se po roce vrátil
Reteno Elekana. Hostování skončilo Tkadlecovi ze Zlína, Šenk bude naopak hostovat v Rosicích, kde už působí od podzimu Fila, prodlouženo bylo i hostování Smrčky ve Vyškově,“ vypočítal mluvčí SK Líšeň Miloslav Vlašic. Z mužstva naopak odešel na přestup do Blanska Tomáš Machálek, který je z fotbalové rodiny. Jeho otec Miloslav ještě loni na podzim vedl prvoligovou Zbrojovku Brno, se kterou v létě vybojoval postup. Jeho bratr Jan Machálek je profesionálním rozhodčím, který rozhoduje prvoligová utkání. Posledních pět sezón oblékal vytáhlý útočník právě barvy brněnské Líšně, se kterou zažil nejpovedenější roky kariéry, včetně postupu do druhé nejvyšší soutěže. „Předtím oblékal dres Opavy, kde získal první druholigové zkušenosti. Právě v dresu Opavy se dočkal i první branky ve druhé lize,“ upřesnil mluvčí blanenského klubu Kryštof Severa.

V podzimní části FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY si Tomáš Machálek v dresu Líšně připsal třináct startů, ve kterých nasbíral dvě gólové asistence a dvě žluté karty. „Nutno podotknout, že během 13 zápasů odehrál průměrně necelých 40 minut. Větší porci dostával v předchozím ročníku, kdy odehrál třicet duelů, ve kterých se prosadil pětkrát. Nyní tedy bude oblékat blanenský dres,“ dodal Severa.