Zlaté medaile Věry Růžičkové patří teď Brnu

Stane se ceněným exponátem na připravované výstavě Branky, body, Brno, která se na Špilberku otevře 16. května tohoto roku.

  • Foto

    MMB (náměstek primátorky Petr Hladík a Vilém Růžička)

Zlatá olympijská medaile, kterou sportovní gymnastka Věra Růžičková získala na hrách v roce 1948 v Londýně, patří teď městu Brnu.

Věra Růžičková zemřela loni ve věku 90 let. Zlatou medaili předal náměstkovi primátorky města Brna Petru Hladíkovi její syn Vilém. Celá akce zapadá do už probíhajícího Brněnského roku sportu, který vedle aktivního sportování připomíná i události dávno minulé, ale pro sport v českých zemích velmi důležité. „Akce typu Cvičím, cvičíš cvičíte je krásná v tom, že spojuje sportovce dnes už vysokého věku a dává jim najevo, že přestože dnes už nesportují závodně, tak si jich stále vážíme a jsme vděční za jejich výkony,“ uvedl brněnský radní pro školství a sport Jaroslav Suchý.

Akce se konala v rámci Brněnského roku sportu, který připomíná významná brněnská sportovní výročí. Při této příležitosti předal 1. náměstkovi primátorky Petru Hladíkovi syn Věry Růžičkové Vilém Růžička její zlatou medaili. Brno ji později vystaví v rodícím se muzeu sportu.

„Akce typu Cvičím, cvičíš cvičíte je krásná v tom, že spojuje sportovce dnes už vysokého věku a dává jim najevo, že přestože dnes už nesportují závodně, tak si jich stále vážíme a jsme vděční za jejich výkony,“ uvedl brněnský radní pro školství a sport Jaroslav Suchý.