I když zatím není úplně jasné, jak bude vypadat letošní turistická sezóna, brněnský přepravce má jasno: první žlutý vlak vyrazí na cestu 28. května a pojede po nové trase: Praha–Brno–Bratislava–Budapešť–Záhřeb–Rijeka/Split.

„Návazné autobusové spoje ze stanic Rijeka, Split a Gračac obslouží všechny významné dovolenkové destinace na chorvatském pobřeží Jadranu – od Istrie až po Dubrovník. Letošní novinkou pak jsou navazující autobusy do letovisek Kotor v Černé Hoře a Neum v Bosně a Hercegovině,“ upřesnil mluvčí RegioJetu Aleš Ondrůj.

Předprodej jízdenek odstartuje už v únoru, přičemž ceny budou začínat stejně jako loni na 590 korunách za jednosměrnou jízdenku na sedačce, za jízdenku s kompletním servisem v lůžkovém kupé pak cestující zaplatí 790 korun. „Jsme rádi, že už nyní můžeme přivést lidi na pozitivní myšlenky spojené s létem a se skvělou letní dovolenou v Chorvatsku,“ uvedl majitel firmy Radim Jančura.

Vlaky pojedou podobně jako loni – s odjezdem odpoledne kolem 17.00 hodiny z Prahy a následně večer z Brna a Bratislavy. Do Rijeky přijedou na druhý den dopoledne a do Splitu pak bude příjezd brzy odpoledne. „V opačném směru budou spoje odjíždět odpoledne ze Splitu a večer z Rijeky s příjezdem ráno druhý den do Bratislavy, Brna a Prahy,“ vysvětlil Ondrůj.

V červnu a v září budou vlakové spoje jezdit třikrát týdně s odjezdy z Prahy, Brna a Bratislavy v pátek, v neděli a v úterý a z Chorvatska v sobotu, pondělí a středu. V červenci a srpnu pak budou spoje jezdit v každém směru denně. „Vlakovou soupravu budou tvořit spací vozy a také vozy se sedačkami. Díky nové trase nabídneme přes léto také úplně nové přímé vlakové spojení do Záhřebu,“ dodal mluvčí.

Celkem se podle něj počítá s vlakovou soupravou, složenou z 15 vozů s více než 650 místy pro cestující. Ve vlaku bude k dispozici obvyklý servis včetně snídaně zdarma, připojení k internetu, možnosti rezervace celého lůžkového kupé pro čtyři osoby za cenu tří, přeprava jízdních kol a další služby, které RegioJet nabízel ve svých vlacích do Chorvatska v loňském roce.

Žluté vlaky vyjely z Brna na Jadran poprvé loni. „Celkem v obou směrech dohromady přepravily více než šedesát tisíc cestujících a jejich provoz se stal symbolem loňské letní dovolenkové sezóny. Průměrná obsazenost spojů byla devadesát procent,“ vypočítal Aleš Ondrůj.