Neobvyklý případ řešili ve středu brněnští strážníci. Ty zavolala svědkyně ke zmatené seniorce, která upadla na ulici a měla u sebe v obálkách skoro půl milionu korun. Žena nakonec skončila v nemocnici, peníze si raději převzal syn. O případu dnes informoval mluvčí brněnské městské policie Jakub Ghanem.

Mluvila velmi zmateně

Příběh se začal odvíjet ve chvíli, kdy téměř devadesátiletá žena upadla v severní části moravské metropole na ulici. Postupně jí pak pomohli kolemjdoucí, strážníci, záchranáři i lékaři. „Ochotná svědkyně ženu zvedla, z blízkého rodinného domu jí přinesla židli a zavolala městskou policii. Strážníci se starší dámou zapředli hovor, ale přestože tělesně vypadala v pořádku a působila vitálně, mluvila velmi zmateně,“ popsal chování seniorky mluvčí strážníků Jakub Ghanem.

Stěžovala si na bolesti hlavy a závratě

Žena si stěžovala také na bolesti hlavy a závratě, a tak strážníci požádali o příjezd zdravotníky. „Když všichni společně pomáhali seniorce najít její kartu z pojišťovny, postřehli, že u sebe má několik obálek naditých hotovostí. Ona sama ale netušila, jak s nimi chtěla naložit, a tak strážníci pro jistotu asistovali i při jejím převozu do nemocnice,“ uvedl Ghanem.

Peníze si převzal syn

Jako kontakt pro případ nouze měla žena v peněžence číslo na svého syna a souhlasila s tím, aby se na oddělení přišel domluvit ohledně dalšího postupu. Potom se dohodli, že hotovost si od ní pro jistotu převezme. „V přítomnosti hlídky přepočítal částku, která se blížila půl milionu korun. Strážníci všechny okolnosti i samotné převzetí pečlivě zadokumentovali a žena zůstala v péči lékařů,“ dodal mluvčí městské policie.