Kuriózní případ řešili brněnští strážníci v centru města. Mladá žena s pleťovou maskou na tváři a ručníkem tam klečela na silnici, blokovala dopravu a tvrdila o sobě, že je urkistánská bohyně. Později vyšlo najevo, že je pod vlivem omamných látek.

Vytrhala květiny, na přechodu poklekla a blokovala provoz

Dvaadvacetiletá slečna vedla na nároží Lidické ulice se strážníky dialog jako z absurdního dramatu. Hlídka tam dorazila kvůli rozruchu, který prý v širokém okolí způsobila. „Podle svědků ji nejprve zlákaly barevné květy na jednom z nedávno osázených záhonků v opraveném parku na Moravském náměstí. Poté, co vytrhala několik rostlin, vstoupila údajně na červenou na přechod pro chodce a před překvapenými řidiči poklekla, zablokovala provoz a hlasitě vzývala urkistánského boha,“ uvedl mluvčí strážníků Jakub Ghanem.

Kolem krku měla ručník a na nose pleťovou masku

Dva kolemjdoucí ji chtěli odvést na chodník, ale když ji chytili za ruku, oba údajně poplivala a snažila se je pokopat. Strážníci se dozvěděli, že z hlíny vytáhla pět tulipánů i s cibulkami, protože je prý chtěla odnést svému příteli.

Jsem urkistánská bohyně a moje koleno vás nenávidí, tvrdila hlídce

Hlídka si podle mluvčího všimla jejího mírně krvácejícího kolene a pozastavila se nad tím, že má žena kolem krku ručník a na nose pleťovou masku. „Zájmem o zdravotní stav ale spustila lavinu slov a nesouvislých informací. Strážníkům žena řekla, že její koleno je nenávidí a nemohou ho ošetřit, protože s nimi kloub nebude komunikovat. Rozpřahovala ruce a označovala se za urkistánskou bohyni, která se na náměstí objevila poté, co se do jejího těla vrátil život, krev, maso a kosti. Dokonce prý uvažovala nad tím, že svůj návrat na svět bude živě vysílat,“ popsal Ghanem chování dívky.

Policejní test prokázal užití drog

Když ji strážníci pobídli k dechové zkoušce, odvětila, že je požadavek tak nesmyslný, jako kdyby ho vyslovila ona sama. „V rozčílení potom křičela, že na záchytnou stanici nepojede, protože je dospělá osoba a jde se houpat do parku na houpačky. Do testovacího zařízení přesto foukla a nadýchala nulovou hodnotu. Přivolaní republikoví policisté ji proto nechali podstoupit zkoušku na drogy a ta potvrdila přítomnost amfetaminu či metamfetaminu,“ upřesnil mluvčí městské policie.

Odvezli ji na záchytku

Zfetovaná mladá žena přitom podle něj prokázala poměrně široký záběr zájmů. „V řeči volně přecházela od Pamely Anderson až k několikrát zmiňovanému Urkistánu, což je fiktivní blízkovýchodní stát z válečné počítačové hry. Zdravotníci ženu po ošetření odvezli na záchytnou stanici, a kromě majetkového přestupku je podezřelá i z narušení občanského soužití,“ dodal Jakub Ghanem.