Neobvyklou službu poskytli mladému rodičovskému páru brněnští strážníci. Jejich hlídku požádal řidič osobního auta o pomoc při cestě do porodnice, takže městští policisté zapnuli majáky a doprovodili je do nemocnice. Tam se pak dvojici narodila dvojčata. Případ se odehrál minulý týden, strážníci o něm informovali dnes.

Troubil a žádal o pomoc

„Hoši, rodíme!“ volal ze staženého okénka svého peugeotu na strážníky ve služebním autě v Minské ulici mladý muž, který přibrzdil hned vedle autohlídky poté, co na sebe upozorňoval klaksonem. „Strážníci uviděli jeho zadýchanou partnerku na místě spolujezdce a hned jim bylo jasné, že stručná a výstižná informace má pravdivý základ,“ upřesnil zpravodajskému portálu BRŇAN mluvčí brněnské městské policie Jakub Ghanem.

Zapnuli výstražná světla a jeli

Ranní špička podle něj znamenala ve směru do centra popojíždějící kolony vozidel, a tak strážníci neváhali se zapnutím majáků. „Mladý muž se ženou je potom následovali přes křižovatky i při nezbytném předjíždění několika tramvají. Přednostní průjezd cestu na Obilní trh výrazně zkrátil, trvala přibližně šest minut,“ uvedl mluvčí.

Někteří řidiči jim bránili v průjezdu

Bohužel se potvrdily zkušenosti strážníků s tím, co se v provozu občas stává. „Někteří řidiči bez znalosti souvislostí záměrně bránili průjezdu doprovázeného auta, blikali na něj a troubili. Klaksony přitom samozřejmě neslouží k výchově ostatních řidičů, ale k odvrácení hrozícího nebezpečí,“ rýpnul si Ghanem do šoférů, kteří za volantem někdy rádi a s gustem zapomínají na znalost vyhlášky.

Cestu do porodnice zvládli na jedničku

Naštěstí strážníci i nastávající tatínek jeli i přes občas nepříznivé okolnosti velmi obezřetně, a tak všechno dobře dopadlo. „Páru se v porodnici brzy narodila zdravá dvojčata,“ dodal mluvčí strážníků.