Snímky z kalendáře ozdobí jako každý rok foyer Divadla Bolka Polívky v Brně, kde se odehraje v úterý 29. listopadu od 16 hodin vernisáž výstavy, kterou zahájí Chantal Poullain a Bolek Polívka.

Nadace Archa Chantal už třicet let pomáhá zpříjemnit dětským pacientům pobyt v nemocnicích a za dobu své existence rozdělila přes 60 milionů korun.

„Oslavou tohoto úctyhodného výročí je speciální edice charitativního kalendáře Proměny 2023, který je kombinací předcházejících třinácti vydání,“ upřesnila mediální zástupkyně nadace Simona Andělová.

Na jeho stránkách zájemci najdou vydařené proměny z let minulých doplněné o nikdy nezveřejněné fotografie z příprav a ze zákulisí focení.

„Objeví se na nich například Květa Fialová jako Albert Einstein, Lucie Bílá jako Charlie Chaplin nebo Chantal Poullain jako královna z pohádky Maleficent. Autorem všech fotografií je renomovaný fotograf Petr Kurečka. Kalendář Proměny každoročně přináší směs zajímavých, mnohotematických a překvapivých proměn slavných českých a slovenských osobností,“ uvedla Andělová.

Proměny byly několikrát oceněny v prestižní soutěži jako Kalendář roku a staly se úspěšným charitativním projektem. Kalendář je dostupný tradičně ve dvou velikostech: klasická velikost 33 x 33 cm za 400 korun a limitovaná edice XXL o rozměrech 64 x 64 cm za tisícovku. Lze jej objednat na webu kalendarpromeny.cz.

Výtěžek z prodeje kalendáře putuje Nadaci Archa Chantal. „Cíl využití takto získaných peněz je přitom jasný: proměnit neutěšená prostředí dětských zdravotnických zařízení v útulná a přívětivá místa tak, aby se malí pacienti lépe vyrovnali s pobytem v nemocnici, zbavili se stresu a překonali odloučení od rodičů,“ dodala Simona Andělová.