Modrobílí vstoupili do zápasu skvěle, když na konci 3. minuty nabil Flek Gulašimu a brněnský bek poslal Kometu do vedení – 1:0. Mountfield se snažil vyrovnat, ale gólman Čiliak svůj tým podržel.

V první třetině se dostal do slibné šance i Fin Sallinen, který tento týden posílil ofenzívu domácích. Kometa mohla přidat branku v přesilovce, ale skóre se do sirény už neměnilo.

Další přesilovku zúročili modrobílí ve 2. třetině, když se v 26. minutě už po pouhých osmi vteřinách trefil po přihrávce kapitána Zaťoviče Horký, který si tak připsal už šestý gól v sezóně a zvýšil na 2:0.

O čtyři minuty později to už bylo 3:0 poté, co si první kanadský bod za asistenci připsal Sallinen, když jeho vyhrané buly zamířilo na modrou čáru, odkud vypálil Ščotka a do dráhy puku vložil svou hůl Zaťovič.

„Jsem rád, že jsme konečně předvedli výkon, za který se nemusíme stydět. Domácí zápasy doposud nebyly dobré, ale dnes jsme hlavně ve druhé třetině ukázali, že i s Hradcem se dá hrát otevřený hokej,“ liboval si domácí kouč Martin Pešout.

Jeho svěřenci kontrolovali i v poslední periodě své vedení a nechtěli připustit žádné zbytečné drama. Domácí tým navíc mohl uklidnit Flek, ale jeho tečovaný puk pouze orazítkoval tyčku hradecké klece.

Kometa se však nakonec čtvrté branky dočkala. Hosté se snažili modrobílé sevřít v obranném pásmu a k tomu před koncem 53. minuty odvolali brankáře Růžičku. Toho však využili Sallinen s Horkým, jenž postupoval s pukem vstříc opuštěné hradecké kleci, byl však nedovoleně zastaven Blainem a rozhodčí situaci posoudil jako technický gól.

Kometa nepovolila Východočechům ani jednou skórovat a prvním čistým kontem v sezoně se blýskl brankář Čiliak,

„Samozřejmě jsme to potom za stavu 3:0 museli trochu zatáhnout. Jsem strašně rád, že hráči bojovali a dodrželi ten play-off hokej, který jsme dnes chtěli hrát. Za nesmírnou bojovnost podpořenou výborným Čiliakem jsme si dnes vyhrát zasloužili,“ zářil trenér Pešout.

Podle hostujícího kouče Tomáše Martince vyhráli modrobílí zaslouženě, protože byli efektivní v zakončení. „My jsme odvedli spoustu dobré práce, ale nebyli jsme schopní dát gól. Velký podíl na tom má samozřejmě skvělý brankář Čiliak. Chyby, které jsme udělali při inkasovaných gólech, ale hodnotím stejně jako chyby, které jsme dělali v zakončení,“ dodal Martinec.