První větší šanci v přípravném utkání měl hostující Mrázek, který zamíchal s pukem a pokusil se Tomka překonat bekhendovou kličkou. Na druhé straně dobře podpořil ofenzivu Kundrátek, který tečoval nabídku Holíka. Zaúřadovala však lapačka Kašíka.

O dvě minuty později už ovšem gólman Zlína kapituloval. Koblížek se z rohu vymotal až před branku a procedil kotouč výstrojí gólmana Beranů – 1:0. Druhý gól přidal v 19. minutě netradiční střelec Gulaši. Obránce si na netradičním místě před bránou stáhl odražený kotouč na forhend, položil Kašíka a zakončil po ledě do sítě.

Hosté snížili hned v 21. minutě. Bukač nastřeloval puk od pravého mantinelu, před brankou jej zachytil Illéš a uklidil ho za Tomkova záda – 2:1. Brňané pak měli víc ze hry, ale neproměňovali šance. A tak přišel v 39. minutě trest: Köhler vyhrál vhazování na Jiřího Suhradu, jehož tvrdá rána zaplula do pravého horního rohu branky a bylo srovnáno.

Třetí třetina i přes řadu zajímavých momentů žádný přesný zásah nepřinesla, proto přišly na řadu samostatné nájezdy, které v šesté sérii rozhodl domácí útočník Zbořil, brankář Komety Tomek pokryl všech šest pokusů soupeře.

Na pěkný hokej se fanoušci podívají v Brně už zítra od 16.50 hodin. Na ledě Winning Group Areny se setkají dva modrobílé týmy, které od sebe v historii Komety dělí přesně deset let. Tedy brněnská sestava z roku 2012, jež předvedla nezapomenutelnou jízdu z předkola až do finále play-off, a současný A-tým Komety.

Duel, který připomene pět medailí Komety včetně dvou titulů za posledních 10 let, bude mít dobročinný podtext. Výtěžek ze vstupného a následné aukce dresů získá Nadační fond Kometa.

Cílem speciálního utkání je pobavit fanoušky Komety všech věkových kategorií a vzdát hold partě, která před deseti lety vybojovala pro jižní Moravu první extraligovou medaili v novodobé historii klubu.

„Zároveň si připomeneme všechny další úspěchy jak brněnského A-týmu, tak i mládeže Komety, která pod majitelem klubu Liborem Zábranským ušla pořádný kus cesty. Počty hráčů zapracovaných do dospělého hokeje či draftovaných do slavné NHL toho budiž důkazem,“ uvedli představitelé klubu na svém webu.

Diváci se tak mohou těšit třeba na finského gólmana Sasu Hoviho, kapitána mistrovského týmu Leoše Čermáka, obránce Jozefa Kováčika nebo odchovance Komety v NHL Karla Vejmelku, Martina Nečase či Filipa Krále.