Soud všechny obviněné v kauze pískovny a bytů v Brně ponechal ve vazbě

  • Foto

    ilustrační (Pixabay)

Krajský soud v Brně všech sedm obviněných lidí v kauze černovické pískovny a privatizace brněnských městských bytů ponechal ve vazbě. Potvrdil tak rozhodnutí soudu prvního stupně. ČTK to dnes zjistila z justiční databáze. Zástupkyně mluvčí soudu Martina Vavříková rozhodnutí soudu nepotvrdila, ve vyjádření pro ČTK napsala, že o všech sedmi stížnostech bylo rozhodnuto v neveřejném jednání minulý týden ve středu a výsledek nelze sdělit. Policie v kauze obvinila sedm lidí a dvě firmy, všech sedm lidí městský soud poslal do vazby.

Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu zasahovali v Brně 18. října, zadrželi deset lidí. Tři později propustili. Ve věci obvinili sedm lidí, městský soud je všechny poslal do vazby 20. října. Mezi nimi je například bývalý tajemník radnice Brno-střed Radovan Novotný, podnikatel Michal Horký a nyní už bývalí jednatelé pískovny a bývalí zastupitelé městské části Jiří Novotný (ČSSD) a Jiří Hasoň (KDU-ČSL). Obviněné jsou i dvě firmy, z nich jedna je Ing-Czech.

Stížnosti proti vazbě podalo všech sedm obviněných, mluvčí soudu Klára Belkovová dříve uvedla, že krajskému byly doručeny 8. a 9. listopadu. Soud o všech neveřejně rozhodoval 16. listopadu. "V kauze ´Pískovna´ bylo o všech sedmi stížnostech rozhodnuto v neveřejném jednání minulý týden ve středu. Výsledek nemohu sdělit vzhledem k tomu, že se jejich projednávání konalo v neveřejném jednání," napsala ČTK Vavříková.

Zdroj: 
čtk