Z kontejneru na textil visely jen nohy! Mladíka museli vysvobodit brněnští strážníci

Kuriózní případ řešili v těchto dnech brněnští strážníci v Líšni, kde se mladý muž pokoušel dostat do kontejneru na textil, v němž pak zůstal uvězněný. Hlídka ho nakonec vysvobodila.

  • Foto

    MP Brno

Nohy visící ven z kontejneru zaujaly několik kolemjdoucích v Novolíšeňské ulici v Brně. K muži, který se rozhodl vlézt do sběrné nádoby a vzpříčil se tak, že se nemohl z plnicího otvoru dostat ven, proto zavolali hlídku městské policie.

„Strážníci sice dorazili během chvíle, v místě určeném pro vhazování oblečení a obuvi už však nikoho nenašli. Zato z vnitřku objemného boxu se rozléhal hlas žádající o vysvobození. Šestadvacetiletý muž strážníky zároveň ujistil, že se mu nic nestalo a nepotřebuje ošetřit,“ popsal zpravodajskému portálu BRŇAN neobvyklou situaci mluvčí strážníků Jakub Ghanem.

Telefonátem na linku společnosti, jíž velká kovová nádoba na sběr oděvů pro dobročinnou nadaci patří, zjistili, že v Brně ani okolí není nikdo, kdo by měl od kontejneru klíče. Provozovatelé ovšem souhlasili, aby se hlídka dostala dovnitř silou.

Kontejner byl zabezpečený velmi důkladně, a tak museli proškolení strážníci s desítkami zkušeností s otvíráním bytů vynaložit značné úsilí k jeho zpřístupnění. „Vezmi to na delší páku,“ radí na videu ze zásahu jeden ze strážníků svému urostlému kolegovi. Ten sice po několika pokusech zámek zdolal, ale pak musel ještě vypáčit táhla ve dveřích. „Když to vypadlo dole, tak to zkus dát ještě svrchu dolů,“ zněla další praktická rada.

Když potom nahlédli dovnitř, uviděli mezi naplněnými igelitovými taškami mladíka s téměř blaženým úsměvem na rtech. „Na to, že se tady s vámi dřeme, tak máte dobrou náladu! Tak doufám, že máte doklady!“ konstatoval na záznamu strážník.

Mladý muž v bílém tričku však tvrdil, že u sebe žádný průkaz totožnosti nemá. „Dobrá nálada ho ale neopustila během ověřování osobních údajů přes tablet ani když ho strážníci upozornili, že případ skončí ve správním řízení. Podezírají ho totiž, že ve sběrném boxu chtěl krást věci určené nadačnímu fondu.

Fotogalerie: 
Zdroj: 
Brňan (RED)