Zpěvák Kamil Střihavka a skladatel Zdenek Merta se potkají u klavíru v Městském divadle v Brně

Známý zpěvák a rocker Kamil Střihavka bude ve středu 23. listopadu v Městském divadle v Brně dalším speciálním hostem hudební talk show Zdenek Merta u klavíru.

  • Foto

    Tino Kratochvil/MdB

Zdenek Merta není jen známý a úspěšný skladatel a klavírista, ale také zpěvák, showman, vtipný společník a zábavný vypravěč. Diváci brněnského Městského divadla jej velmi dobře znají i jako zdatného moderátora divadelně-hudební talk show Zdenek Merta u klavíru.

Merta si už pět let do svého pořadu zve významné osobnosti české i slovenské hudební scény. Díky tomu mohli diváci na Činoherní scéně vidět a slyšet například Romana Dragouna, Vojtěcha Dyka, Petra Jandu, Zoru Jandovou, Michaela Kocába, Vašo Patejdla, Michala Pavlíčka, Ondřeje Rumla, Jiřího Schmitzera a mnoho dalších.

Další setkání s bravurním a nápaditým talk masterem se uskuteční ve středu 23. listopadu v 19 hodin a jako Mertův speciální host tentokrát pozvání k vystoupení přijal zpěvák Kamil Střihavka.

„Znám Kamila mnoho let, ještě před sametovým převratem jsem ho viděl a slyšel na koncertě s Motorbandem a později vícekrát s BSP a samozřejmě na jevišti různých divadel. Legendární inscenace Jesus Christ Superstar na pražském Výstavišti jej řádně proslavila, show viděly i davy lidí, kteří se primárně o rockovou hudbu nezajímali,“ uvedl Zdenek Merta.

Pro roli Ježíše v populárním muzikálu byl Střihavka podle něj velmi dobře disponován pěvecky i vizuálně a své popularity výborně využil.

„Kamil má vibrační číslo šest (jde o součet všech čísel data narození). Podobně je na tom téměř miliarda obyvatel této planety, ale mezi jinými taky Michael Jackson nebo Fjodor Michajlovič Dostojevskij. Kamil je výtečný zpěvák, v našich zemích je jeho reputace fenomenální pro svou kvalitu i univerzálnost,“ míní skladatel.

A připomenul, že Střihavka také napsal, režíroval i produkoval divadelní hru Tolik hlav, což je u rockera unikátní. „Býval také dobrým skokanem na lyžích a ostrým fotbalovým pravým bekem, což jsem zažil přímo na hřišti,“ usmál se Merta.

Ten se už teď těší, že si se Střihavkou střihnou pár songů z Jesus Christ Superstar. Dalšími hosty budou kromě známého rockera i herci brněnského Městského divadla Kristýna Daňhelová, Esther Mertová, Dušan Vitázek a Aleš Slanina.

Podle mluvčí divadla Kateřiny Vižďové by si milovníci dobré hudby tuto jedinečnou událost neměli nechat ujít. „Mají pouze jedinou příležitost! Hudební večery Zdenka Merty totiž Městské divadlo Brno nereprízuje, takže se pokaždé jedná o zcela originální záležitost!“ dodala Vižďová s tím, že lístky na show jsou už nyní k dostání v pokladnách divadla na Lidické ulici 16 nebo online na www.mdb.cz.