Nejdéle sloužící hráč Zbrojovky v současném kádru A-týmu Jiří Texl bude i nadále součástí brněnského klubu. Třiatřicetiletý fotbalista s ním totiž podepsal nový víceletý kontrakt. V aktuální sezoně se přesune do rezervního mužstva, kde bude v roli mentora pomáhat s rozvojem mladých fotbalistů. Představitelé Zbrojovky o tom informovali na klubovém webu.
V dresu Brňanů odehrál za pět a půl roku přes 150 utkání
Jiří Texl přišel do Zbrojovky v lednu 2021 ze Sigmy Olomouc. Odchovanec hanáckého klubu odehrál během svého pět a půl roku dlouhého angažmá moravské metropoli 154 soutěžních zápasů a vstřelil sedm branek.
Zkušený záložník dvakrát se Zbrojovkou postoupil do nejvyšší soutěže
V ročníku 2022/2023 zasáhl v první lize do 34 zápasů. Dříve nasbíral starty mezi elitou i během působení v Sigmě Olomouc a SFC Opava. V součtu má Texl na svém kontě 125 odehraných prvoligových utkání. V minulé sezoně nastoupil celkem do 19 zápasů Chance Národní ligy. Gólově pomohl Brnu ve vítězném duelu s Chrudimí, který Zbrojovka vyhrála 2:0. Další dva starty přidal v dresu rezervního mužstva, kde by měl působit od nového ročníku.
Texl má co předat talentovaným hráčům, říká Jiránek
„Máme radost, že se Jiří Texl rozhodl pokračovat ve Zbrojovce. Jde o zkušeného fotbalistu, který stále hraje na velmi vysoké úrovni. Zároveň má skvělý charakter, takže má co předat talentovaným fotbalistům. Proto jsme mu nabídli pozici mentora B-týmu, kde se budou po jeho boku rozvíjet mladí hráči,“ uvedl sportovní ředitel Zbrojovky Martin Jiránek.
Do zápasů by měl nastupovat vedle Šurala
Texl by měl po podpisu nového kontraktu hrát v rezervním týmu vedle třicetiletého odchovance Zbrojovky Jakuba Šurala. Dříve působil na pozici mentora záložník Peter Štepanovský, který se aktuálně přesunul na pozici asistenta trenéra béčka Marka Zúbka.

