Stanice na měření kvality ovzduší se dočkají nových přístrojů
Foto:
Měřící stanice v arboretu - www.brnenskeovzdusi.cz
Město Brno má na svém území v současnosti 5 automatických stacionárních měřicích stanic kvality ovzduší a jeden mobilní měřicí vůz. „Všechny stanice jsou v provozu, ale jejich vybavení již pokulhává a potřebuje zmodernizovat, proto jsme schválili veřejnou zakázku na nákup nových přístrojů,“ uvedl Petr Hladík, náměstek primátorky města Brna. Ten dále dodal, že se jedná o tři kusy analyzátoru prachových částic a jednoho kusu analyzátoru troposférického ozonu.
Měřicí stanice, které zajišťují tzv. imisní monitoring, jsou v Brně umístěny na Zvonařce, v ulici Lány, Svatoplukově, v arboretu a na výstavišti. Další monitorovací stanice ve městě patří Českému hydrometeorologickému ústavu, s výjimkou stanice v Masné ulici, kterou vlastní a provozuje Zdravotní ústav – Ostrava.
„Město vlastní také měřicí vůz. Ten je stále využíván pro mobilní měření k řešení stížností na kvalitu ovzduší v různých částech města a dle požadavků městských částí. Předpokládám, že to vyjde maximálně na tři miliony korun, z čehož až 85 % pokryje dotace z Operačního programu Životní prostředí. Realizace by mohla být už v dubnu tohoto roku, “ dodal náměstek Hladík.
NEJČTENĚJŠÍ
Exkluzivně pro Brňana
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
- V Brně připravují prohlídky kostnice při svíčkách …
- ŘSD chce do konce roku zažádat o stavební povolení…
- Papež podepsal dekret o blahořečení kněží Buly a D…
- Na Brněnské přehradě skončí plavební sezóna, posle…
- V brněnské inscenaci Lazebníka sevillského dostali…
- Provoz na trati Praha – Brno na Blanensku je…
- Řehák a Sparta dostali pokutu za derby, brněnský Ž…
- V aplikaci ČD Můj vlak si lze koupit veškeré jízde…
- V brněnském divadle připravili balet o Kafkově živ…
- Jihomoravský kraj nedostane dotaci na nové vlaky, …
Přinášíme vám aktuální události z Brna a okolí. Přehledné zpravodajství, krimi, sport, kulturu a veřejné dění v Brně – denně pro vás vybíráme ty nejdůležitější zprávy z našeho města. Chybí vám tu něco? Napište nám.
