MOÚ se od svého vzniku zabývá výhradně léčbou nádorových onemocnění. Bohužel, v minulosti valná většina pacientů na tuto zákeřnou nemoc umírala. Dnes jsou možnosti léčby i šance na uzdravení úplně jiné. Nicméně u lidí stále přetrvává pocit, že se do našeho ústavu chodí umírat. Opak je pravdou – a to je také smysl toho, proč Den otevřených dveří pořádáme. Zástupci ústavu chtějí, aby se veřejnost přesvědčila o tom, že s rakovinou se dá úspěšně bojovat, že ústav patří ke špičkovým zdravotnickým zařízením nejen v rámci republiky, ale celé Evropy a že pacienti léčeni tady mají stejnou šanci a dostávají tu stejnou – nejmodernější – léčbu jako v zahraničí. Ovšem léčebné výsledky závisejí hlavně na včasnosti diagnózy a pokročilosti nádorového onemocnění. Proto klademe důraz zejména na onkologickou prevenci a představíme návštěvníků také oddělení a program preventivní onkologie.
Sraz všech zájemců bude v 10:00 hodin ve 2. patře Švejdova pavilonu v Galerii Žlutý kopec. Zde bude také k dispozici šatna. Přítomní budou rozděleni do několika skupin a postupně navštíví 5 pracovišť MOÚ:
– Kliniku radiační onkologie – jeden z lineárních urychlovačů,
– Oddělení onkologické patologie,
– Onkologické informační centrum,
– Centrum preventivní onkologie,
– Kliniku operační onkologie – robotický operační systém da Vinci.
Předpokládaná délka prohlídky jsou cca 2 hodiny.
