Masarykův onkologický ústav v minulých dnech omezil poskytování neakutní péče a od úterý 17.3.2020 je vstup do ústavu možný pouze po změření tělesné teploty. Teplota bude změřena každému, osoby bez teploty a projevů infekce budou vpuštěny dál, ostatní půjdou speciálním vchodem a budou vyšetřeni. Kvůli těmto opatřením budou zavřeny stávající vchody a dojde k dalšímu omezení parkování.  

Všechny dostupné vchody jsou do Švejdova pavilonu. Jeden je naproti objektu nukleární medicíny a slouží zaměstnancům. "Druhý vchod slouží pro pacienty, kteří se necítí špatně. Je z parkoviště, jak se jde z ulice Tvrdého podél terasy a vchází se do spojovací chodby," uvedla tisková mluvčí ústavu Zuzana Joukalová.

Třetí vchod slouží pacientům, kteří se necítí dobře, ať už kvůli nachlazení nebo kvůli léčbě rakoviny. "Tito pacienti mají infekční vchod do Švejdova pavilonu hned kolmo k parkovišti," řekla mluvčí.

U všech vchodů zdravotníci lidem měří teplotu, v dalších dnech by s tím pracovníkům ústavu měli podle Joukalové pomoct studenti. "Osoby bez teploty a projevů infekce budou vpuštěny dál, ostatní půjdou speciálním vchodem a budou vyšetření. Máme už tým složený ze sestřičky a lékaře, kteří mají k dispozici ambulanci," uvedla Joukalová.

Ústav už o víkendu zrušil preventivní prohlídky i kontrolní vyšetření vyléčených pacientů. Péči dále poskytuje pacientům s diagnostikovaným nádorem, pacientům s onkologickou léčbou i lidem, které mají příznaky nádorového onemocnění. Ústav upozorňuje, že pokud někomu chybí léky, měl by personál kontaktovat telefonicky a domluvit si zaslání elektronického receptu.

MOÚ žádá všechny pacienty, jejichž kontrola není nezbytně nutná, aby ji odložili. Více informací je k dispozici na internetových stránkách ústavu www.mou.cz a na tel. čísle 800 222 322.