Jihomoravští celníci zlikvidovali v minulém týdnu skoro devět desítek herních automatů zabavených v ilegálních hernách. Letos se jedná už o čtvrtou likvidaci zabavených herních zařízení a další se připravují. V tiskové zprávě o tom dnes informovala mluvčí krajských celníků Lada Temňáková. Od začátku roku 2017, kdy Celní správa ČR převzala dozor nad provozováním hazardních her, do konce letošního srpna už jihomoravští celníci zadrželi přes 1100 automatů a téměř pět stovek z nich už bylo zlikvidováno.

V prvním roce po převzetí dozoru nad hazardem se celníci podle mluvčí soustředili především na zmapování situace v jednotlivých krajích a získání přehledu o platných povoleních. „Pak už následovaly důsledné kontroly a potírání nelegálního hazardu,“ uvedla Temňáková.

Do letošního 31. srpna tak jihomoravští celníci podle mluvčí zadrželi 1103 kusů technických herních zařízení

„V rámci správních řízení, která se podařilo zdárně ukončit, celníci rozhodli o propadnutí či zabrání 467 přístrojů a stejný počet se jim do dnešního dne podařilo zlikvidovat,“ doplnila mluvčí. Minulý týden to bylo 87 kusů.

Jen loni celníci na jihu Moravy provedli v oblasti hazardu 43 kontrol, z toho ve 28 případech se jednalo o nelegální herny. Zadrželi při nich 116 automatů a 371.200 korun v hotovosti.