Policisté dopadli v uplynulých dnech nepřítele řidičů, který rozhazoval po silnici na jihu moravské metropole vruty. Chlapovi totiž nevoněl chodník a vadilo mu, že na něj při chůzi po okraji vozovky ve tmě troubí. O neobvyklém případu informoval na webu policejní mluvčí David Chaloupka.

Nálezy rozsypaných vrutů se opakovaly

Policisté z obvodního oddělení v brněnském Komárově řešili nálezy rozsypaných vrutů na vozovce v Masné ulici. „Ojedinělý případ by snad mohli považovat i za nešťastnou náhodu, jenže silnice byla takto znečištěna v krátké době hned několikrát,“ uvedl mluvčí policie.

Kvůli úklidu museli část vozovky uzavřít

A protože hrozilo, že kovová nástraha by po zapíchnutí do pneumatik mohla způsobit projíždějícím řidičům značné problémy, museli vždy část vozovky do úplného uklizení uzavřít. „Policisté záhy zjistili, že vruty se na silnici objevují nepravidelně, ale vždy časně z rána. Snažili se proto v tuto dobu místo nenápadně sledovat,“ upřesnil David Chaloupka.

Trousil nástrahu z kapes

Hlídkující policista se dočkal ve středu brzy ráno, když byla ještě tma. Uviděl chodce, který si to špacíroval po silnici a něco nenápadně trousil z kapes. „Když se pak k němu dostal blíž, poznal, že před ním na komunikaci znovu dopadající ostré vruty. Záškodníka tak odhalil rovnou při činu,“ sdělil mluvčí.

Vadil mu smrad z popelnic i troubící šoféři

Neobvyklé bylo i vysvětlení a motivace šestačtyřicetiletého muže. Ten totiž setmělou ulicí chodil pravidelně a štvalo ho, jak na něj blikají a troubí řidiči, když jde po kraji silnice. Chodník prý nechtěl využívat kvůli zápachu z popelnic. „Všem chodcům připomínáme povinnost k chůzi použít především chodník nebo stezku pro chodce. Kde není chodník nebo je-li neschůdný, chodí se vždy co nejblíže při levém okraji vozovky,“ připojil poučení Chaloupka.