Osmatřicetiletý muž z Brněnska chtěl investovat do obchodovatelných komodit, podvodník ho obral o více než 2,5 milionu korun. Případem se zabývá policie. Na policejním webu o tom dnes informoval mluvčí Bohumil Malášek.

Zlákalo ho podvodné video

Muže zlákalo podvodné video, v němž známá česká osobnost láká na zajímavé investice do obchodovatelných komodit. Registroval se tedy na internetových stránkách společnosti a následně po telefonickém kontaktu s přiděleným obchodníkem zaplatil asi pětitisícový vstupní poplatek.

Peníze se zázrakem množily, pak chtěl „obchodník“ poplatky

„Potom začal úspěšně obchodovat. Na švýcarský účet ve čtyřech splátkách odeslaných 60.000 eur prakticky obratem přinášelo opravdu velmi zajímavý zisk. K vyplacení získané částky, která se zázračně vyhoupla na 120.000 eur, bylo nutné zaplatit poplatky. Muž tedy v sedmi platbách odeslal na účty ve Velké Británii a Švýcarsku dalších 40.000 eur,“ popsal mluvčí. Doplnil, že obchodník následně přestal komunikovat a muž pochopil, že byl podvedený. Za dva měsíce ztratil v přepočtu více než dva a půl milionu korun.