Jihomoravští hasiči zasahovali v neděli u deseti požárů polí a trávy. Způsobily škodu za více než milion korun, informovali hasiči na svém webu. Na většině území kraje, s výjimkou jeho severovýchodních okrajů, platí výstraha před požáry s vysokým stupněm nebezpečí. Dnešní teploty na jižní Moravě by mohly vystoupat až k 35 stupňům Celsia.

V neděli kolem 14:30 vyjížděli hasiči například k obci Javůrek na Brněnsku, vyhlásili druhý stupeň poplachu, zasahovalo 12 jednotek včetně hasičů z Vysočiny. Požár zasáhl plochu deseti hektarů se škodou okolo 350.000 korun.

Zhruba ve stejnou dobu hasiči zasahovali u obce Višňové na Znojemsku, také kvůli požáru pole, znovu s druhým stupněm poplachu. Hořelo na ploše přibližně tří hektarů a vzniklou škodu hasiči odhadli na necelých 100.000 korun.

Třetí stupeň požárního poplachu a vzlet vrtulníku si vyžádal požár pole u Brankovic na Vyškovsku

Na hranicích Jihomoravského a Zlínského kraje začalo hořet před patnáctou hodinou strniště a vzrostlé obilí. Na místě zasahovalo 11 jednotek z jižní Moravy a čtyři jednotky ze Zlínska. „Požár jsme dostali pod kontrolu v 15:35 a za další hodinu byl zcela zlikvidován. Vrtulník provedl monitoring místa a nedalekého lesa. Hasit s bambivakem nakonec nemusel. Požár, který se rozšířil na plochu 13 hektarů, způsobil škodu asi za 600.000 korun,“ popsal mluvčí hasičů Jan Dvořák.