Udělali kozla zahradníkem! Tak tohle přísloví přesně sedí na šestadvacetiletého hlídače z obchodu v západní části Brna. Ten zřejmě dostal při hlídání zboží žízeň, takže sáhl po hlídaném alkoholu v regálu a opil se. Přivolaní strážníci mu naměřili víc než půl druhého promile. Mladý muž teď z toho má oplétačky se zákonem a hrozí mu pořádná pokuta.

Hlídku zastavil šéf hříšníka

Městská policie zveřejnila kuriózní případ ze čtvrtečního odpoledne dnes. Hlídku při obchůzce zastavil nadřízený pracovníka ostrahy ze supermarketu a strážníkům se svěřil, že zaměstnanec si zřejmě počínal v přímém rozporu se svými pracovními povinnostmi a působí na něj silně opile.

Mladý muž se k popíjení piva přiznal

Mladík se pak strážníkům přiznal, že pil alkohol. „Dobrovolně podstoupil i dechovou zkoušku s výsledkem přes 1,6 promile. Při následném kontrolním testu hodnota ještě mírně vystoupala, a hlídka proto nabyla dojmu, že muž pravděpodobně popíjel jen o chvíli dříve. Vedoucí pracovník potom skutečně objevil dvě prázdné plechovky od piva v zázemí pro personál,“ upřesnil mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem.

Popíjení v pracovní době se mu asi prodraží

Hlídač pak už ani nezapíral, že pěnivý mok v pracovní době vypil a bez zaplacení si ho vzal z regálu. „Za majetkový přestupek mu ve správním řízení hrozí pokuta do 50 tisíc korun. Vyvození personálních důsledků je na jeho nadřízených,“ dodal mluvčí.