Brněnští strážníci chytili dvojici mladíků, kteří v podchodu u hlavního nádraží připravili o peněženku čtyřicetiletého muže. Celý incident sledovala městská policie na kamerách. O úspěšném nočním zákroku informoval zpravodajský portál BRŇAN mluvčí strážníků Jakub Ghanem.

Dvojice srazila oběť k zemi

Obsluha kamer městské policie se v noci na neděli soustředila na tři muže v podchodu pod hlavním nádražím. „Kolegy zaujal už počáteční rozhovor, při kterém aktéři výrazně gestikulovali. Intuice dispečerů dohledového centra, že mezi skupinkou chodců nebude něco v pořádku, se brzy potvrdila. Dva mladíci začali čtyřicátníka odstrkovat, tahat ho za ruce a bezprostředně nato ho oba v rychlém sledu udeřili do obličeje, až upadl na zem,“ popsal začátek konfliktu mluvčí.

Nejprve mu sebrali čokoládu, pak šrajtofli

Pětadvacetiletý útočník se podle Ghanema s ležícím mužem přetahoval o jeho igelitku, sáhl do ní a vytáhl pravděpodobně tabulku čokolády. „Starší muž se postavil, ale stále byl v defenzivě a podezřelí ho natlačili k jedné ze stěn podchodu, kde mu tentýž mladík sáhl tentokrát do kapsy kalhot a sebral mu peněženku,“ uvedl Ghanem.

Útočníci neměli šanci

To už se však k východům z podchodu sjížděli městští policisté, takže mladíci neměli šanci utéct. „Strážníci je chytili na Dornychu a u jednoho z nich objevili přesně takovou peněženku, o jakou okradený před chvílí přišel, i tabulku čokolády. Druhý mladík u sebe měl mužovu platební kartu,“ upřesnil mluvčí městské policie. Dvojice podezřelých skončila v rukou přivolaných policistů. Za trestný čin loupeže nebo krádeže jim hrozí několik let vězení.