Tragická nehoda motorkáře se stala dnes ráno u Holubic na Vyškovsku. Dvaapadesátiletý cizinec tam krátce po osmé hodině sjel do příkopu a zemřel. Silnice byla s omezením ve směru na Slavkov průjezdná. Ve směru na Brno vedla objízdná trasa přes Velešovice, a především řidiči kamionů museli počítat se zdržením. Zpravodajskému portálu BRŇAN to potvrdil policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Nevěnoval se řízení

Motocyklista se podle prvotních zjištění policistů nevěnoval řízení, vyjel mimo silnici a skončil v příkopu. „Muž zůstal pod motocyklem a na místě zemřel,“ upřesnil mluvčí policie s tím, že cizinec podlehl vážným poraněním hlavy. Jeho přilba byla rozštípnutá na poloviny.

Měl rozštíplou přilbu

Řidič motorky patřil do trojice, která si vyrazila na cesty. „Začal si nejspíš nastavovat něco na navigaci. Sjel z vozovky a dostal se na kluzký štěrk. Hodilo ho to do výmolu a jak spadnul, tak na něj padla motorka. Měl úplně rozštíplou přilbu, takže zřejmě bohužel doplatil na vlastní neopatrnost,“ uvedl svědek tragické nehody.

Motorkáři nejeli rychle

Tři motorkáři nejeli podle svědků i podle policie rychle, a navíc si údajně po každých 50 kilometrech dopřáli pauzu. U nehody zasahovaly i dvě jednotky hasičů a na místě přistál i vrtulník záchranné služby. Zdravotníci však už bohužel nedokázali motocyklistovi pomoci. Směrem na Slavkov se jezdilo s omezením v protisměru a ve směru na Brno byla objížďka přes Velešovice.