Motorkář podle celníků propašoval z Nizozemí do ČR kokain za miliony. Byl podle nich součástí gangu. Zadrželi pět lidí, které policie obvinila z nedovolené výroby a přechovávání drog. V tiskové zprávě o tom dnes informovala mluvčí celníků Martina Kaňková.

Kokain do České republiky podle celníků dopravoval český občan jako člen zahraničního motorkářského gangu, a to na základě pokynů hierarchicky výše postavených členů gangu sídlících v Nizozemí.

„Drogu ukrýval v nádržce na kapalinu do ostřikovačů ve svém vozidle, které pro tyto účely využíval opakovaně,“ uvedla mluvčí. Celníci podle ní za období dvou let zadokumentovali několik takovýchto cest, přičemž dotyčný dovezl a dále distribuoval během této doby několik kilogramů drogy za miliony korun.

Hrozí jim dva až deset let, či osm až 12 let vězení

„Bylo to součástí fungování gangu a zajišťování financování jeho činnosti. Droga končila v rukách uzavřené klientské společnosti odběratelů a uživatelů,“ uvedla mluvčí.

Celníci z protidrogového brněnského oddělení společně s jihomoravskými kriminalisty zátah v ČR uskutečnili v polovině února na Brněnsku a Jihlavsku. Zadrželi pět lidí, distributory. Provedli osm prohlídek a zajistili 780 gramů kokainu, 1800 gramů marihuany, také vůz BMW 220i a motocykl Harley-Davidson FXBB v celkové hodnotě asi milion korun. Zajistili také finanční hotovost 150.000 korun, komunikační a výpočetní techniku a další důkazní materiál dokládající podle nich trestnou činnost zadržených