fbpx
30. 05. 2023 Svátek má Ferdinand

Muž v Brně probodl srdce jinému, soud mu za vraždu uložil 14,5 roku vězení

Foto:

redakce (MOŠ)

Třiapadesátiletý muž probodl loni v chatové oblasti v Brně po rozepři jinému muži srdce, krajský soud mu dnes za vraždu uložil 14,5 roku vězení, když schválil dohodu o vině a trestu. Rozsudek je pravomocný. Muži hrozilo deset až 18 let vězení.

Rudolf Frimmel podle obžaloby oběť zavraždil v chatové oblasti Zaječí Hora, událost se stala později odpoledne 8. června. Muž podle žalobce po předchozí rozepři před zahradní boudou, kterou obýval, kuchyňským nožem bodl jiného. Oba zřejmě byli podnapilí. Rána směřovala do levé poloviny hrudníku, nůž probodl osrdečník a levou komoru srdeční, také plíci. „Muž zemřel po několik desítkách vteřin,“ uvedl žalobce Robert Hanuš.

Soud schválil dohodu o vině a trestu, kterou si po přiznání muž vyjednal se státním zástupcem

Šlo až o druhou verzi dohody, kterou soud schválil, první totiž zněla na 11 let vězení, kterou soud neakceptoval. Předseda senátu Dušan Beránek k tomu uvedl, že šlo o nesprávně navrženou výši trestu a že pokládá za nemožné, aby se nezávažnější trestná činnost trestala na samotné spodní hranici sazby. Řekl, že muž je recidivista, jehož jednání trestné činnosti graduje, kdy muž má v rejstříku trestů 12 záznamů, a to od krádeží, porušování domovní svobody, až po vydírání a loupež. Uvedl, že vylučuje, aby trest byl uložený v první polovině trestní sazby. Žalobce tak s obhájcem a obžalovaným projednali a schválili novou dohodu, která zněla na 14,5 roku vězení.

Oznámení o nálezu muže bez známek života přijali policisté dva dny po činu, tělo leželo v chatové oblasti Zaječí Hora

„Na pomoc s jeho vyproštěním z příkrého koryta byli přivoláni hasiči. Po otočení těla dvaapadesátiletého muže bylo patrné bodné zranění,“ řekl tehdy policejní mluvčí Pavel Šváb. Ohledáním místa nálezu, širšího okolí a šetřením v okolí místa nálezu se tehdy podařilo zjistit chatku, před kterou se konflikt odehrál. „Práci kriminalistům neusnadňoval ani vydatný déšť. Přesto zajistili řadu stop. Během výslechů svědků a dalších lidí se jim podařilo zjistit podezřelého,“ uvedl Šváb.

Muž, v jehož chatce se setkání uskutečnilo, se podle Švába pod tíhou důkazů doznal

Zákonné ustanovení o dohodě o vině a trestu vstoupilo v platnost na podzim 2020. Obžalovaný se může s žalobcem dohodnout na přiznání viny a následném trestu, dohodu schvaluje soud. Ustanovení usnadňuje a zrychlit trestní řízení, protože se neprovádí žádné dokazování.

Líbí se mi

0
Zdroj:
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT