Několik let prodával podle policie muž v obchodě v centru Brna marihuanu. Za nedovolenou výrobu a jiné nakládání s drogami mu u soudu hrozí až deset let vězení. Na policejním webu o případu dnes informovala mluvčí Andrea Cejnková.

Sledovali ho od prosince

Kriminalisté s informací, že se v jedné z prodejen v centru města prodává marihuana, pracovali od prosince. Z prodeje drog následně obvinili třiatřicetiletého muže.

Marihuanu prodával tři roky

„Pracoval ve specializovaném obchodě, ovšem mimo hlavní sortiment začal prodávat i vlastní vypěstovanou marihuanu. Z dalšího šetření vyšlo najevo, že se měl uvedené činnosti věnovat nejméně tři roky,“ uvedla mluvčí.

Dvě stovky za gram

Podle policie měl dotyčný mnoho odběratelů. Zájemcům sušinu konopí v prodejně vždy odvážil a účtoval si zpravidla 200 korun za gram.

Čtyři kila drogy a 90 tisíc v hotovosti

Při domovní prohlídce mužova bytu kriminalisté našli pěstební stany vybavené vzduchotechnikou, hnojiva a další potřeby k pěstování konopí. „Dále se v bytě nacházely skleněné dózy s usušenou drogou o celkové hmotnosti přes čtyři kilogramy a také finanční prostředky získané z prodeje, asi 90 tisíc korun,“ dodala Cejnková.