S nepořízenou musel utéct z břeclavské fary zatím neznámý vetřelec, který tam přišel v době bohoslužby krást. Z místa činu ho totiž vyhnali nebojácní ukrajinští kluci, kteří v církevním objektu našli spolu s dalšími krajany útočiště před válkou.

Chtěl využít mše

Zloděj se nepovedenou svatokrádeží v jedné z farností v Břeclavi rozhodně pyšnit nemůže. Jeho dokonalý plán se mu nakonec zhroutil jako domeček z karet, přitom ale mazaně využil ranní mše.

Ta se totiž konala v nedalekém kostele, a on se nikým nerušený plánoval pořádně napakovat. Jenže když došlo na samotnou akci, tak podle policistů pokazil, na co sáhl.

Smůla se mu lepila na paty

„Nejprve na dvůr fary složitě vnikl přes bytelný plot pomocí malého žebříku a tažného lana s háky místo toho, aby tam jednoduše vešel otevřenou bránou,“ popsal začátek vetřelcovy nezvané návštěvy policejní mluvčí Petr Vala.

Smůla se však vetřelci dál lepila na paty. Přestože se mu páčidlem nakonec do obydlí podařilo dostat, nebyl dům až tak úplně prázdný. Zdejší farnost totiž už nějakou dobu poskytovala bezpečný úkryt ukrajinským rodinám s dětmi. Uvnitř zrovna spali dva samotní školáci, když je probudilo řinčení skla.

Uchránili věci za několik tisícovek

„Zloděj si už ládoval hodnotnou kořist do připravené tašky, když se starší z chlapců s ním začal o lup statečně přetahovat. Po krátké strkanici nakonec nezvaný host zjistil, že mu tady pšenka nepokvete, plnou tašku raději odhodil a vzal rychle nohy na ramena. Nebojácný dorostenec tak před ním uchránil věci za několik tisíc korun,“ dodal Petr Vala.