Do sena se snažil schovat ukradený motocykl zloděj z Břeclavska. Ten už před tím odcizil a prodal jinou malou motorku neznámému zájemci. Oba stroje patřily jeho chlebodárci.

Brigádník okrádal zaměstnavatele

Osmadvacetiletý brigádník se svému příležitostnému zaměstnavateli, jemuž se měl starat o hospodářská zvířata, zle odvděčil. V areálu, kde pracoval, totiž objevil místnost s historickými motocykly. Ty mu tak dlouho nedaly spát, až začátkem roku jeden motocykl z areálu vyvezl a prodal.

Začal zloděje sledovat

„Šlo o modrou Jawu 555, zvanou Pařez. Protože tato akce proběhla velmi hladce, začal shánět kupce na další motocykl. To se však náhodou doneslo i majiteli motorek, který začal nepoctivého pomocníka při práci sledovat,“ uvedl policejní mluvčí David Chaloupka.

Hlídání se mu vyplatilo

Hlídání nepoctivého zaměstnance se soukromníkovi vyplatilo. O víkendu totiž brigádníka přistihl, jak ukrývá další ukradený motocykl do sena pro dobytek. Chytil ho a přivolal policii. Kriminalisté už zloděje obvinili z krádeže.

Pátrají po Pařezu

„Dále však pátráme po prvním odcizeném motocyklu, který měl začátkem roku koupit údajně za 13 tisíc korun neznámý kupec. Policisté jej vyzývají, aby se jim přihlásil na lince 158,“ upřesnil mluvčí policie.

Přihlásí se nový majitel s náhradou škody?

Motorka podle něj pochází z trestné činnosti a strážci zákona ji vedou v evidenci odcizených vozidel. Nový majitel ji tak nemůže běžně používat ani prodat. „Nyní má navíc možnost velmi snadno při probíhajícím trestním řízení uplatnit svůj nárok na náhradu škody, která mu koupí kradeného motocyklu vznikla,“ vysvětlil Chaloupka.