Opilý, teprve jednadvacetiletý mladík, způsobil v sobotu dopoledne uprostřed města Brna hned několik dopravních nehod. Policie teď hledá svědky jeho riskantní jízdy, informoval mluvčí Petr Vala.

Dvě promile alkoholu v krvi a těžká noha na plynu, tak by se dala charakterizovat zběsilá jízda opilého muže centrem města. „Hrubě porušil snad veškerá dopravní pravidla. Kromě alkoholu za volantem se například řidič nerozpakoval projíždět křižovatky na červenou, kličkoval, najížděl na chodníky, ale hlavně opakovaně a nebezpečně boural,“ popsal Vala.

Jeho zběsilé počínání začalo už na křižovatce ulic Kounicova a Moravské náměstí, kdy do ní doslova vletěl na červenou.

Při pokusu o pohotové odbočení navíc nezvládl řízení, vjel na chodník, aby následně havaroval do zábradlí. „Bohužel tento první karambol ho k rozumu nepřivedl, ba právě naopak, mladík prudce dupl na plyn a z místa bleskově ujel. Jenomže další riskantní manévr na sebe nenechal dlouho čekat, hned nedaleko na Dornychu opět vyjel mimo silnici a na chodníku mimo jiné porazil i dopravní značku,“ doplnil Vala.

A nebezpečná jízda nebrala konce. Se značně poškozeným automobilem si to namířil na Zvonařku.

V době kdy policejní operátoři na tísňové lince začali přijímat první oznámení o nebezpečném řidiči, došlo ke třetí nehodě. „Tentokrát podnapilý šofér nezvládl průjezd prudkou zatáčkou, vjel do protisměru, kde se čelně střetl s protijedoucím automobilem,“ popsal Vala.

Na místě oběma zraněným řidičům poskytli první pomoc brněnští strážníci, kteří místem nehody právě projížděli.

„Podezřelý řidič se hlídce městské policie přiznal, že pil alkohol. Stěžoval si na bolesti hlavy a pískání v uších. Dveře jeho vozu museli strážníci nejprve násilně otevřít, protože byly vzpříčené a muž nemohl ven. Druhý motorista krvácel ze spánku a byl zmatený. Strážníci požádali o příjezd všechny složky integrovaného záchranného systému,“ dodal mluvčí strážníků Jakub Ghanem.

V současné době je případ dopravními policisty prošetřován pro podezření ze spáchání trestného činu Ohrožení pod vlivem návykové látky. „V souvislosti s riskantní jízdou žádáme všechny svědky, které muž jakkoliv ohrozil, aby se neprodleně ozvali na policejní lince 158. Taktéž uvítáme i případné záznamy z palubních kamer,“ uzavřel Vala.