Podnapilého řidiče, který jel v poškozeném autě, pronásledovali o víkendu brněnští strážníci. Krátká honička skončila na parkovišti, kde vzal šofér i se spolujezdcem nohy na ramena. Ani jejich útěk před městskými policisty neměl dlouhého trvání a záhy vyšlo najevo, že řidiči kolovaly v krvi téměř tři promile alkoholu.

Kličkoval ulicí v nabouraném autě

Všechno začalo v neděli nad ránem, když hlídka strážníků projížděla ulicí Koliště. „Zpozorněla v momentě, když před sebou uviděla vozidlo, které mělo poškozené levé zadní světlo a čerstvě odřenou levou stranu auta. Navíc bylo evidentní, že řidič má velké problémy s ovládáním vozidla,“ popsala situaci mluvčí městské policie Jana Pokorná.

Místo zastavení šlápl na plyn

Hlídka proto zapnula majáky a rozsvícením nápisu „STOP“ chtěla nabourané auto zastavit. Muž za volantem však šlápl na plyn a začal ujíždět. „Dojel na parkoviště na Dornychu, odkud už nemohl pokračovat dál. Zastavil a se spolujezdcem se dali na útěk. Strážníci řidiče chytili v Mlýnské ulici a spoutali ho. Spolujezdce vypátrala po chvíli další hlídka,“ uvedla mluvčí.

Nadýchal 2,84 promile

A městským policistům bylo brzy jasné, proč řidič nechtěl zastavit a chtěl zmizet. „Dechová zkouška prokázala požití alkoholu. Nadýchal 2,84 promile. Hlídka proto přivolala policii. Před jejím příjezdem si dvaatřicetiletý cizinec začal stěžovat na akutní bolesti žaludku a požadoval přivolání lékaře. Strážníci proto přivolali sanitku, která ho převezla do nemocnice,“ dodala Jana Pokorná.

Šoféra obviní z přečinu

Policisté si případ převzali pro podezření z ohrožení pod vlivem návykové látky. Šoférovi tak hrozí až tři roky vězení, zákaz řízení na rok až 10 let, případně peněžitý trest.