fbpx
29. 03. 2023 Dnes má svátek Arnošt

Opilý šofér zpíval strážníkům v Brně operu! Před tím nacouval do základního kamene útulku

Foto:

MP Brno

Přes dvě promile alkoholu kolovaly v krvi šoféra, který v brněnské Bystrci šokoval strážníky zpěvem árie z Prodané nevěsty. Ještě před tím však stihl nabourat základní kámen tamního psího útulku.

Solidní umělecký dojem, ale také vyvrácený velký kus kamene po sobě zanechal v moravské metropoli řidič škodovky. Udiveným strážníkům po dopadení procítěně zazpíval.

Nacouval do kamene

„V útulku na Palcarech si ve večerních hodinách vyzvedl svého zaběhnutého psa. Při odjezdu z areálu ale pracovníci postřehli, že nacouval do základního kamene stojícího za obrubníkem u vstupní brány. Poměrně nejistou jízdou pokračoval dál, a personál proto hned upozornil hlídky městské policie,“ popsal dnes mluvčí strážníků Jakub Ghanem případ, který se stal na přelomu roku.

Popletl si blinkry

Strážníci šoféra vypátrali v Kníničské ulici, kde na křižovatce odbočoval vlevo, a současně dával blinkrem znamení doprava. Aby ho zastavili, museli jeho vůz předjet. Na rozsvícený nápis STOP, který se mu odrážel ve zpětném zrcátku, totiž nijak nereagoval.

Naměřili mu 2,14 promile!

„Po dechové zkoušce s výsledkem 2,14 promile sám uznal, že je to poměrně vysoká hodnota. Dosáhl jí tím, že si prý před cestou do Komína dopřál sklenku whisky a v průběhu dne popíjel pivo. Kvůli podezření z trestného činu tedy strážníci přivolali policisty,“ upřesnil Ghanem.

Zazpíval jim Kecala z Prodané nevěsty

Šedesátník byl podle něj i tak v dobrém rozmaru a hlídce ve službě dopřál neobvyklý zážitek. Během čekání jim totiž zazpíval jeden z Kecalových výstupů z opery Prodaná nevěsta. „Všechno je hotovo, je hotovo, je hotovo!“ notuje ve videu opilý řidič.

„Ale zatímco sedláka Krušinu a jeho ženu Ludmilu svými argumenty Kecal přesvědčil, na kvalifikaci skutku tento poměrně kvalitní pěvecký projev nezměnil vůbec nic,“ dodal mluvčí městské policie.

Líbí se mi

1
Zdroj:
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT