Policie na Brněnsku zadržela tři lidi, které podezřívá z výroby a distribuce drog, při domovních prohlídkách se našel i funkční samopal s tlumičem. Zadržení skončili ve vazbě. Na policejním webu o tom dnes informoval mluvčí Bohumil Malášek.

Trojice podle policie vyráběla a především distribuovala drogy v oblasti Tišnova, Kuřimi a Ivančic, šlo o pervitin a marihuanu. „Pravděpodobným vůdcem skupiny byl sedmačtyřicetiletý, pro dřívější drogové delikty, trestaný muž. Ten obvykle nejméně jedenkrát za měsíc vyráběl pervitin v chatě na Ivančicku. Podle kriminalistů mohl za poslední rok vyrobit nejméně kilogram drogy,“ uvedl mluvčí.

Prodej drog měla trojice dobře promyšlený

Jeho o šestnáct let mladší přítelkyně spolu s padesátiletým mužem pak pervitin podle policistů distribuovali. Tento muž na svých cestách do Polska podle mluvčího nakupoval léky potřebné pro výrobu zakázané látky. Část z množství vyrobených drog spotřebovali sami, zbytek prodali. Získané prostředky použili pro svou potřebu.

Policisty překvapil nález funkčního samopalu

Při domovních prohlídkách v Ivančicích, Oslavanech a ve Veverské Bítýšce našli policisté kromě chemikálií také nemalé množství léků potřebných k výrobě drogy. „Vedle toho zajistili nejméně šest kilogramů sušené rostlinné hmoty – marihuany. Překvapil je také nález funkčního samopalu vzor 61 i s náboji a tlumičem,“ uvedl Malášek.

Policisté objevili také nemalé množství odcizených předmětů a finanční hotovost v eurech a korunách. Dva z pachatelů vyhledávali občasnou práci v Rakousku a cesty do sousední země podle policistů využívali ke krádežím.