Při nehodě na dálnici D2 u Hustopečí na Břeclavsku dnes odpoledne zemřeli dva lidé, dalších osm utrpělo zranění, řekl policejní mluvčí Bohumil Malášek. Za sjezdem na Hustopeče ve směru na Brno se před 17:00 srazila dvě osobní auta a dodávka. Nehoda se stala v místě prací na údržbě dálnice, oba mrtví jsou silničáři, kteří tam pracovali, uvedl Malášek. Dálnice D2 je ve směru na Brno uzavřená, pokračují záchranářské práce. Místo lze objet přes Hustopeče a Židlochovice, vzhledem k hustému provozu lze předpokládat zdržení i na objízdné trase.

Jeden člověk na místě zemřel, druhého marně oživovali

„Jeden člověk utrpěl při nehodě zranění neslučitelná se životem a zemřel ještě před naším příjezdem, druhého zraněného v bezvědomí se snažili záchranáři oživit, bohužel pokusy o oživení nebyly úspěšné. Osm středně a lehce zraněných pacientů jsme odvezli do brněnských nemocnic a Nemocnice Břeclav,“ řekl mluvčí záchranářů Lukáš Dvořáček.

Vyjela tam velkokapacitní sanitka

Na místo vyjely dvě záchranářské posádky s lékařem, tři bez lékaře i velkokapacitní sanitka. O pomoc požádali záchranáři o kolegy z Vysočiny, kteří na místo poslali vrtulník, ten byl ale v průběhu záchranné akce odvolán.

Jako první byli na místě hasiči

„Dorazily tři jednotky z Hustopečí, Židlochovic a Břeclavi, na místě byla tři havarovaná vozidla. Hasiči začali poskytovat první pomoc do příjezdu záchranářů. Poté provedli protipožární opatření na havarovaných autech,“ doplnil mluvčí hasičů Filip Venclovský.