Spící šoféry kamionů okrádala na jižní Moravě trojice recidivistů z Balkánu. Brali jim hlavně peníze a cennosti. Zloděje, kteří od března nadělali škodu za víc než půl milionu korun, dopadlo policejní komando krátce po posledním zločinu. Na policejním webu o tom informoval mluvčí Pavel Šváb.

Brali hlavně peněženky a cennosti

Tři cizinci ze zemí bývalé Jugoslávie se poctivou prací v tuzemsku rozhodně živit nehodlali. Svědčí o tom i fakt, že za majetkovou trestnou činnost je soudy už několikrát ztrestaly. „Muži si vzali na mušku řidiče kamionů, kteří ve svých vozech přespávali. Z kabin jim brali peněženky s finanční hotovostí a platebními kartami a jiné cennosti,“ upřesnil Pavel Šváb.

Překvapili je na cestě z poslední loupežné výpravy

Policisté a kriminalisté na případu pracovali od letošního března. Pečlivě vyhodnotili kamerové záznamy, vytipovali podezřelé auto pachatelů a postupně se jim dostali na stopu. A nakonec podle Švába zpětně zmapovali systém krádeží povedeného trojlístku. Minulý týden je pak při návratu z poslední loupežné výpravy překvapila zásahová jednotka.

Škoda přesáhla půl milionu korun

„Kriminalisté jim prokázali zatím deset případů. Obviněni jsou z přečinu krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Škoda přesahuje částku půl milionu korun. Poslední lup si pachatelé ukryli po cestě do Brna, kriminalistům se místo podařilo dohledat,“ dodal policejní mluvčí. Trojici Balkánců tak nyní hrozí až pět let vězení.