Policie podle serveru Seznam Zprávy.cz stíhá v kauze manipulace s přidělováním bytů v Brně další tři lidi. Podle serveru jde o trojici, která podle obvinění uplácela, aby pro ně skupina přidělení městských bytů v Brně zmanipulovala. Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ) provedla v Brně rozsáhlou razii ve věci loni v říjnu, obvinila tehdy osm lidí včetně bývalého předsedy bytové komise části Brno-střed a politika ODS Otakara Bradáče.

Policie se zaměřuje na klienty sítě politiků a podnikatelů

Podle serveru se policie nyní soustředí na ty, kteří podle vyšetřovatelů byli klienty sítě politiků a podnikatelů, kteří nakládání s městským majetkem za úplatky podle obvinění ohýbali. „V souvislosti s podezřením z trestné činnosti při přidělování bytů v Brně jsou stíhány další tři osoby ve dvou samostatně vedených trestních věcech,“ potvrdil serveru Radek Bartoš, náměstek Vrchního státního zastupitelství v Olomouci, které kauzu dozoruje.

Dvojici nově obviněných hrozí až 6 let vězení

Dvěma novým obviněným tak v případě odsouzení za podplácení hrozí až šest let vězení a dalšímu hrozí trest za navádění ke korupci.

Dvě policejní razie v Brně

Kauza, ve které figuruje Bradáč, se týká přidělování městských bytů v Brně-středu. Zásah policie se uskutečnil počátkem loňského října, poté policie obvinila osm lidí, dva skončili ve vazbě. Oba už jsou z vazby venku. Ve druhé polovině října policisté zasahovali v Brně podruhé, a to na bytovém odboru magistrátu, na radnici Brno-sever, Brno-Černovice, v černovické pískovně a v kanceláři tehdy končícího primátorčina náměstka a nyní ministra životního prostředí Petra Hladíka (KDU-ČSL). Policie pak obvinila sedm lidí, kteří následně skončili ve vazbě, a dvě firmy. Hladíka neobvinila. Všech sedm obviněných je už také z vazby venku.