Tomu se říká spolupráce. Nebýt dohledového centra a brněnských strážníků, majitel zaparkovaného auta v centru Brna by se v neděli ráno hodně zlobil. Jeho dodávka byla totiž v centru zájmu dvou zlodějíčků.

„Dispečeři u kamer si všimli dvojice, která procházela Nádražní ulicí, a zbystřili, když se jeden z mužů zastavil u odstavené dodávky a chvíli se kolem ní ochomýtal. Jejich předvídavost se rázem ukázala jako velice dobře opodstatněná, protože nakonec přece jen začal lomcovat s dveřmi a snažil se dostat dovnitř,“ popsala mluvčí strážníků Markéta Skřivánková.

Muž nejspíše poškodil zámek, posadil se do kabiny a prohledával ji. Operátoři v dohledovém centru neváhali a vyrozuměli nejbližší hlídku městské policie. Strážníci dvojici dostihli opodál, na Baštách.

„Mezitím druhá hlídka kontrolovala uvedené vozidlo a zjistila, že zámek u dveří je skutečně poškozený a věci uvnitř kabiny jsou rozházené. Kontaktovala tedy majitele auta, který ji ujistil, že dveře fiata zamkl a řekl jí, že se mu zevnitř ztratily dvě krabice s novými brzdovými kotouči. Přesně takové u sebe měli muži ve věku čtyřiadvacet a osmadvacet let, které strážníci dopadli,“ doplnila Skřivánková s tím, že oba podezřelé z trestného činu předali strážníci policistům