Až osmnáct let vězení hrozí ženě, která letos v únoru v hodonínském bytě ubodala svého druha. Stalo se tak před očima jejich dvou malých synů. Vraždou vyvrcholilo dlouholeté neutěšené soužití páru, který rád holdoval alkoholu. Opilí byli oba i v době vraždy. Soudní lékař u Krajského soudu v Brně při dnešním hlavním líčení uvedl, že obžalovaná v sobě tehdy měla zhruba 2,5 promile alkoholu.

Zasadila mu šest ran nožem

Podle žalobce Roberta Hanuše obžalovaná po předchozím požití alkoholu a po vzájemném napadání za přítomnosti dvou malých synů bodla svého podnapilého druha nožem s čepelí dlouhou dvacet centimetrů. „Zasadila mu šest bodnořezných ran, z toho dvě byly smrtelné,“ uvedl státní zástupce. Nůž zasáhl krk, hrudník i hlavu.

Slavili přítelovu práci a chtěli grilovat

Když se u soudu pětačtyřicetiletá žena k zabití partnera přiznala, měla oči v slzách. „Přiznávám vinu, ale nesouhlasím s tím, že to byla vražda,“ tvrdila s pláčem. Pak vylíčila osudné chvíle. Přítel jí udělal radost tím, že si našel práci. Slavili to, popíjeli alkohol a domlouvali se na víkendové grilování. „Ráno jsme dopili zbytek alkoholu a přítel šel vyvenčit psa,“ popsala obžalovaná děj, který vraždě předcházel.

Držel mě za vlasy a řval na mě, vypověděla žena

Pak už si prý pamatuje jen to, jak ji druh držel za vlasy a řval na ni. „Pak tam byli policajti a křičeli, ať se vzdám a dám ruce nahoru. Ještě si vzpomínám na křik dětí a že jsem zahlédla přítele, ale nevěděla jsem, co se stalo. Já opravdu nevím, co bylo předtím,“ plakala žena. Z její výpovědi krátce po činu vyplynulo, že ji přítel bil a urážel, když se napil.

Poškozený urážel i sestru obžalované

To dnes u soudu potvrdila i její sestra. „Tohle se nemělo stát. Skončilo to opravdu špatně,“ řekla se slzami v očích svědkyně. A obžalovaná se při jejích slovech také rozplakala. Svědkyně pak popsala konflikt na jedné oslavě, po níž uložila děti ke spánku a druh její sestry jí sprostě urážel. „Pak v ložnici sestru bil a rvačku ukončila až policie,“ řekla žena.

Sotva ráno vstal, šel si pro pivo, řekla svědkyně

Časté hádky spojené s pitkami popsala trestnímu senátu v čele s Alešem Novotným i dvaadvacetiletá dcera obviněné. „Vztah mezi mámou a jejím druhem nebyl dobrý. On furt popíjel. Sotva ráno vstal, už si šel pro pivo. Opil se a začal mi vyvolávat a útočil na mě,“ popsala chování oběti. V době činu však byla opilá i její matka. „Zpětným propočtem jsem zjistil, že obžalovaná měla v krvi 2,39 až 2,69 promile. To odpovídá těžkému stupni opilosti,“ upřesnil soudní lékař.

Mobil oběti dcera obžalované na její pokyn smazala

Po vraždě se k dceři obviněné dostal po chybě vyšetřovatelů mobil matčina druha. „Celý jsem ho vymazala. Část esemesek jsem si ale přečetla. Ve fotogalerii měl věci, které by určitě kluci neměli vidět,“ přiznala svědkyně. „Dcera telefon vymazala na můj příkaz. Byly tam záznamy, jak na sebe řveme a druh tam měl i porno. Starší syn umí číst a nebylo by vhodné, aby některé zprávy četl,“ vysvětlila obžalovaná. Líčení bude pokračovat začátkem listopadu. Soud chce totiž doplnit znalecký posudek psychiatra a provést další důkazy.