Hlavní silniční tah mezi Brnem a Vídní uzavřela dnes odpoledne nehoda kamionu a osobního auta u Mikulova na Břeclavsku. Řidič osobního vozu na místě zemřel, řekl mluvčí policie Bohumil Malášek. Silnice je neprůjezdná v obou směrech, řidiči musejí počítat se zdržením. Začíná poslední prázdninový víkend, policisté nabádají automobilisty k opatrnosti.

Vozidla se srazila u křižovatky

Nehoda se stala krátce po 16. hodině na křížení silnice první třídy číslo 52, která prochází Mikulovem, a silnice druhé třídy 414 směrem na Březí. Objízdná trasa vede právě přes Březí a Dolní Dunajovice, je na ní hustý provoz.

Starší muž zemřel ještě před příjezdem záchranky

„Jeden starší muž utrpěl zranění neslučitelná se životem, zemřel ještě před naším příjezdem,“ uvedl mluvčí jihomoravské záchranky Lukáš Dvořáček. Zdravotníci ošetřili také dalšího, lehce zraněného muže.

Řidič osobního auta vjel přímo pod kamion

Podle Maláška senior za volantem osobního auta nerespektoval přednost v jízdě a vjel přímo před kamion. Po havárii zůstal kamion ležet na boku přes oba jízdní pruhy. Odstranění následků nehody nejspíš potrvá několik hodin.