V bytě na okraji Brna našla policie varnu pervitinu, podezřelý muž skončil ve vazbě. Stíhaná je i jeho partnerka, která mu drogu podle policie pomáhala distribuovat. Na policejním webu o tom dnes informoval mluvčí Bohumil Malášek.

Měsíčně vyrobil 100 až 300 gramů drogy

Varnu v bytě policisté našli při domovní prohlídce. Čtyřiatřicetiletý muž podle informací policie poměrně dlouhou dobu nejméně jedenkrát měsíčně vyráběl pervitin. V jedné várce vyrobil 100 až 300 gramů zakázané látky, kterou prodával obvykle po 50 gramech. Drogu podle policie distribuovala i jeho o rok mladší partnerka.

Když nevyráběl pervitin, hrál počítačové hry

Podle kriminalistů byl výrobce velmi opatrný. „Z bytu vycházel jen minimálně. Většinu času totiž strávil při hraní počítačových her. Holdoval prý také spánku. Stravu si i s partnerkou nechávali přivážet kurýrem,“ popsal mluvčí.

Objevili kompletní varnu i léky a chemikálie

Při domovní prohlídce kriminalisté objevili kromě kompletního zařízení na výrobu pervitinu i potřebné chemikálie a suroviny. Jen zajištěný asi kilogram prášků s obsahem pseudoefedrinu podle nich podezřelý nakoupil za 140 tisíc korun.

Na účtu měl půl milionu

„Zajistili také menší finanční hotovost a asi 50 gramů drogy. Výrobce se choval poměrně nestandardně. Komunikoval minimálně a velmi opatrně. Na druhou stranu nemalou část peněz za dodávanou drogu mu jeho kumpáni posílali na účet. Na něm se z podivných zdrojů v poslední době objevilo asi půl miliónu korun,“ uvedl mluvčí.

Soud poslal muže do vazby

Muž skončil ve vazbě, jeho partnerku policie stíhá na svobodě. Oba musí počítat se stíháním za nedovolenou výrobu a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy. Výrobci pervitinu hrozí až 10 let vězení.