Dnešní Nedělní speciál míří tentokrát na městskou hromadnou dopravu v Brně. Od začátku června tam totiž začaly jezdit autobusy po nové okružní lince s označením C. Ta zajistí doplňkovou obsluhu areálu Riviéra a jeho propojení s okolními místy. V provozu bude do konce letních prázdnin a bude bezplatná. Zástupci magistrátu a dopravního podniku o tom informovali na webu města.

Přístup k Riviéře je omezený kvůli stavbě městského okruhu

Přístup do areálu koupaliště Riviéra je výrazně omezený od března letošního roku, kdy se v Bauerově ulici začalo s výstavbou další části městského okruhu. Kromě omezení přístupu pro rekreanty musela být dočasně zrušena i parkovací místa v dané lokalitě.

Využívejte k dopravě právě autobusy, vyzývá Brňany radní

„Uvědomujeme si problémy, které stavební práce přináší. Riviéra je s kapacitou 7 800 návštěvníků největším koupalištěm v Brně. Posílením stávajících linek MHD chceme předejít případným dopravním komplikacím. Současně prosíme návštěvníky areálu, aby k dopravě využívali právě autobusové linky,“ uvedl radní města Brna pro oblast dopravy Petr Kratochvíl.

Linka C bude jezdit po okružní trase

Linka C pojede denně v okružní trase Riviéra – Velodrom – Křížkovského – Výstaviště, hlavní vstup – Pisárky – Riviéra. Autobusy budou jezdit v intervalu 15 až 20 minut.

Jak na Riviéru a z Riviéry

Autobusy linky C budou zajišťovat doplňkovou dopravní obsluhu. „Autobusová linka 84 z Mendlova náměstí zastávku Riviéra neobsluhuje. Cestující, kteří míří na koupaliště, by se měli dopravit tramvají číslo 1 nebo trolejbusy číslo 25 či 26 až do zastávky Pisárky, kde mohou přestoupit na autobusovou linku 44 a od 1.června i na linku C. Večer z Riviéry lidé odjedou linkou 44 na Mendlovo náměstí nebo linkou C k výstavišti,“ vysvětlila mluvčí brněnského dopravního podniku Barbora Doležalová.

Autobusem se bude jezdit zdarma

Upozornila také, že nová okružní linka je pro cestující zdarma. „S jejím provozem se počítá do neděle 3. září,“ dodala Doležalová. Podrobné schéma a jízdní řád nové linky C je k dispozici na stránkách www.dpmb.cz.