Fotbalisty Zbrojovky Brno bude v druhé lize i nadále trénovat Tomáš Polách. Klub na webu oznámil, že šestačtyřicetiletého kouče potvrdilo představenstvo po závěru podzimní části ve funkci a dohodlo se s ním na dvouleté smlouvě s opcí.

Bývalý ligový hráč Polách se stal hlavním trenérem Zbrojovky před třemi týdny, kdy byl kvůli špatným výsledkům po čtvrté porážce za sebou odvolán trenér Luděk Klusáček, jemuž dělal asistenta. Ze zbývajících tří utkání podzimu Brno získalo šest bodů a mírně vylepšilo pozici v boji o návrat do nejvyšší soutěže, z níž letos v květnu sestoupilo.

Tradiční klub je nyní v tabulce šestý, nicméně ztrácí jen bod na třetí příčku, jež jako poslední zajišťuje účast v baráži

Za vedoucím Vyškovem na pozici přímého postupujícího zaostává největší předsezonní favorit o devět bodů.  „Představenstvo tento krok (setrvání Polácha) podmínilo dalšími návaznými kroky, týkajícími se realizačního týmu i hráčského kádru, kde by mělo dojít ke změnám. Jakožto sportovní manažer jsem byl pověřen realizací těchto kroků, v následujících dnech tedy proběhnou individuální rozhovory. Po jejich skončení budeme postupně o těchto krocích informovat, jakmile budou formálně stvrzeny,“ uvedl na klubovém webu místopředseda představenstva a šéf sportovního úseku Zdeněk Psotka.