Fotbalisty brněnské Zbrojovky povede od nové sezóny Jaroslav Hynek. Osmačtyřicetiletý kouč naposledy vedl slovenskou Žilinu, v moravské metropoli podepsal smlouvu na dva roky. Klub to oznámil na svém webu. „Zbrojovka je pro mne tradiční, kvalitní a velký klub z druhého největšího města ČR. Jsem rád, že tu můžu pracovat a pomoci znovu dostat Zbrojovku tam, kam patří. Jsem připraven pro to se všemi v klubu udělat maximum,“ řekl Hynek.

V kabině se nový kouč objeví na začátku přípravy

V kabině se nový kouč poprvé objeví v pondělí na startu přípravy. „Jednání bylo poměrně rychlé a intenzivní. Teď je důležité, abych ještě více načetl kádr, o kterém samozřejmě už představu mám. Základem teď bude nastavit parametry tréninkového procesu, aby byl progres co nejkvalitnější, protože příprava je poměrně krátká,“ upřesnil nový trenér Brna.

Žilinu dovedl do Konferenční ligy

Šternberský rodák působil jako aktivní hráč v Uničově či v Přerově, hráčskou kariéru ale ukončil ve 24 letech a dal se na trenérskou dráhu. Nejprve působil v mládeži Olomouce a Baníku Ostrava, poté v pražské Dukle. Tam se stal před pěti lety hlavním trenérem a strávil na Julisce dvě sezóny. Následně vedl mládežnické reprezentantky ČR a od roku 2022 do letošního dubna trénoval v Žilině, kterou dovedl do Konferenční ligy.

Jednání o příchodu do Brna bylo rychlé

Příchod ze Slovenska do Zbrojovky byl podle Hynka rychlý. „Šlo o nějaké tři dny intenzivního jednání o tom, jakým způsobem by se vše dalo realizovat. Nakonec jsme se dohodli oboustranně na podmínkách, které nám umožní dobře pracovat a být úspěšní,“ uvedl v rozhovoru pro klubovou televizi Hynek.

Detail leží na hřišti, říká Hynek

Ten také naznačil nejdůležitější věci při převzetí stávajícího kádru Zbrojovky. „Vnímám kádr, jakou má kvalitu, jak je složený, jak se tu pracuje a jaké jsou ambice. Detail leží na hřišti. Teď je důležité, abych více načetl kádr, možná se budeme zabývat i změnou organizace hry. Určitým způsobem přemístit hráče, to bude důležité s nimi dobře prokomunikovat. Základem bude nastavit parametry tréninkového procesu, aby progres byl kvalitní, protože příprava je krátká. Zkrátka všechno dobře propojit, naladit a pracovat, to je nejdůležitější,“ řekl kouč.

Se Zdeňkem Psotkou komunikoval už v zimě

Hynek ještě v zimě vedl Žilinu v utkání proti Zbrojovce. Ze slovenského týmu tehdy podle něj odešlo několik stabilních členů kádru za lepším. „Měli jsme i marodku, blížila se liga a vnímal jsem, že je potřeba tým maximálně připravit na jaro,“ uvedl trenér. A přiznal, že už tehdy komunikoval se Zdeňkem Psotkou. Podle něj tehdy bylo cítit ze Zbrojovky odhodlání, že chce postoupit a chce se o to prát. „I v zápase tým ukázal kvalitní pasáže hry, bylo jasné, že to může dokázat. Nestalo se tak, to si v klubu vyhodnotili a promítlo se to do toho, co se děje. Víme, jaké má klub ambice, kam se chce dostat, chceme na to reagovat. Takže o Brnu jsem tenkrát více nepřemýšlel, ale takový je život, nazrálo to. Jsem rád, že tady můžu být, pracovat a pomoci Zbrojovce ke vzestupu,“ dodal Jaroslav Hynek.