Už zítra začne v Brně historicky první ročník nového mezinárodního florbalového turnaje pro dívky do 15 let. Turnaj s názvem GUFI CUP, který se odehraje ve dnech 19. – 21. 5. 2023 na STAREZ ARÉNA VODOVA v malé hale. Zpravodajský portál BRŇAN o tom informoval manažer klubu Florbal Židenice  Lukáš Konvičný.

Ambiciózní brněnský oddíl K1 Florbal Židenice, který je organizátorem turnaje, na novém projektu pracoval několik měsíců.

„V čem je unikátní? GUFI CUP totiž nebude jako ostatní turnaje. Bude to turnaj, na kterém nepůjde pouze o vítězství, trofeje a medaile. Půjde o mnohem více. Cílem je udělat menší turnaj co do počtu týmů a velký co do kvalitního prožitku, zvýšit povědomí o dívčím sportu, dívčím florbale, zpopularizovat florbal dívek v Jihomoravském kraji,“ popsal Konvičný.

Podobný mezinárodní florbalový turnaj čistě pro dívky v Česku není, bude to premiéra

„Turnaj děláme pouze pro 8 týmů. Prvního ročníku, který je určen pouze pro starší žákyně, se zúčastní 6 českých týmů z různých krajů, jeden slovenský tým, a dokonce se nám podařilo do Brna přilákat ukrajinské družstvo FLC Yantar. Turnaj má velké poslání, své vlastní hodnoty, připravenou velkou propagaci a bude mít nadstandardní pořadatelskou úroveň,“ doplnil Konvičný.

Akce má nový web s vizuální identitou, bohatý doprovodný program, live přenosy, spoustu obsahu a další věci, které s takto velkou akcí souvisí. „Věříme, že se nám vydaří hned první ročník a že položíme základy tradičního turnaje, o který budou mít zájem nejprestižnější zahraniční i tuzemské dívčí týmy,“ uzavřel Konvičný.