Dvaadvacetiletý útočník jde ve šlépějích svého otce Andreje Kollára, který před deseti lety ukončil kariéru poté, co si zahrál v české extralize za PSG Zlín, dvakrát slavil s bratislavským Slovanem titul mistrů a dvakrát si zahrál za Slovensko na světovém šampionátu.

Nové brněnské angažmá samozřejmě s otcem probíral. „Když přišla nabídka od Komety, tak mi táta říkal, že bych to měl určitě vzít. Je to krok vpřed a posune mě to dál v kariéře. Měl jsem to hned v hlavě nastavené, že do Brna chci jít. Říkal, že je to těžká soutěž, ale že se od té doby co v ní hrával zase o něco posunula. Je to pro mě velká výzva a těším se ni,“ svěřil se klubovému webu Komety šikovný útočník, který prý hraje nejraději jako centr, i když v uplynulé sezóně občas naskočil i na křídle.

Angažmá v Kometě je pro Andreje Kollára juniora posunem v kariéře. „Jsou tady fajn lidé, super trenéři, velmi se těším. Hala je krásná, máme v ní všechno, co potřebujeme. Brno je velké město, chvíli mi potrvá, než se tady zorientuji,“ uvedl mladý hokejista.

Ten hrál poslední dva roky za Nitru a jen těsně mu unikla účast na letošním mistrovství světa v hokeji v lotyšské Rize. „Byl jsem rád, že mi v Nitře dali mnoho prostoru na ledě, kterou jsem se snažil naplno využít. Jsem klubu za všechno moc vděčný. Posunulo mě to dál a teď se těším, že další zkušenosti naberu v Brně. Mrzí mě, že jsem nebyl v nominaci na mistrovství světa, ale asi to tak mělo být. Neberu to zle, alespoň se teď můžu připravovat s Kometou,“ říká Andrej Kollár mladší.

Nyní si pochvaluje i přípravu brněnského týmu, v níž je už týden zapřažený. „Kondiční trenér je super. Je vidět, že má zkušenosti a ví, co dělá. Máme nastavené tréninky, jedeme naplno, všechno se dělá správně technicky a jsem rád, že už můžu být s týmem na letní přípravě. Chodíme také na led, věnujeme se technice bruslení a dalším činnostem. Věřím, že mě to pomůže v kariéře a budu dobře připraven na novou sezonu,“ zhodnotil tréninky mladý hokejista, pro něhož byl nejznámější tváří v kabině jeden z trenérů Jožo Kováčik, ale také nová gólmanská jednička Komety Matej Tomek a útočník Marcel Haščák.

Kollár nyní bedlivě sleduje i slovenskou reprezentaci na mistrovství světa. „Dívám se na každý zápas. Daří se nám, líbí se mi styl, který pod panem Ramsyem hrajeme. Zažil jsem ho na kempu a v přípravě. Držím klukům palce,“ dodal Andrej Kollár.