Po nedělní prohře po nájezdech s Hradcem se zdálo, že úterní zápas s Olomoucí by mohla Kometa dotáhnout k tříbodovému zisku. Na rozdíl od neděle totiž brňané dvakrát vedli a nemuseli dotahovat náskok soupeře. V osmé minutě se prosadil po Muellerově asistenci Michal Gulaši. O čtyři minuty později však v přesilovce hosté dokázali srovnat, když střelu Galvase usměrnil do sítě Ondruška. Za nerozhodného stavu se šlo do kabin.

Druhá třetina se lépe vyvíjela opět pro domácí. Ve 22.minutě Plekanec zpozabrány našel Alexandra Malleta a ten nedal Lukášovi v Olomoucké brance šanci. O čtyři minuty později bylo ještě veseleji – opět z prostoru za brankou nahrával tentokrát Zaťovič a přesnou střelou zvýšil na 3:1 Peter Mueller. Vypadalo to, že Kometa má hru pod kontrolou, ale v 31. minutě po nedůrazu a několika chybách brňanů se Olomouckému Mrázovi podařilo po druhé překonat Vejmelku – 2:3 z pohledu Olomouce. Tak skončila druhá třetina.

V té závěrečné snad Kometa zapomněla nasatzení v kabině a sedmnáct vteřin po zahájení hry Jergl vyrovnal na 3:3. Ani po té se domácí neprobrali a tak třetí třetina byla spíš v režii Olomouckých. Kometu od pohromy několikrát zachránil Vejmelka a téměř plný stadion začal projevovat chvílemi nespokojenost s výkonem a nasazením domácích hráčů. V základní hrací době už se žádný z týmů netrefil a tak se prodlužovalo. A prodloužení bylo, až na první střídání, v podání Komety ještě horší, než třetí třetina. Vrcholem zmaru pak byla padesátivteřinová přesilovka domácích 4 na tři, kdy se brňané vůbec nedostali k ohrožení Lukášovy branky.

O bodu navíc tedy musely stejně jako v neděli rozhodnout samostatné nájezdy. A konečně se v této disciplíně prosadili hráči Komety. K prvnímu nájezdu v dresu domácích se postavil Silvestr Kusko a mezi betony Lukáše skóroval. Po něm se za Brňany ještě trefil Mueller, za Olomoucké proti Vejmelkovi neuspěl ani jeden z exekutorů a tak si Kometa nakonec připisuje 2 body za vítězství po samostatných nájezdech. Ze tří domácích zápasů v řadě tak má zatím 6 bodů. Další dva zápas y doma Kometu čekají vzápětí – v pátek s Karlovými Vary a v neděli s Litvínovem.