Zbrojovka byla na Haně lepší než domácí Sigma. A k výhře ji táhl mladík Michal Ševčík, který ve 20. minutě nabil na první gól kapitánu Řezníčkovi.

„Ševa vystřelil po zemi, já jsem si zpracoval míč a píchl jsem si ho do strany. Obstřelil jsem gólmana na zadní tyč, což zkouším i na tréninku, naštěstí to tam zapadlo. Jsem za ten gól strašně rád, že jsem zase nečekal bůhvíjak dlouho,“ uvedl Jakub Řezníček.

Kapitán červených se dostal i do několika dalších možností a deptal obranu soupeře bojovnou hrou. „Chci do každého zápasu takhle vstoupit a odmakat to pro tým. Na tomhle mám hru založenou. Věděl jsem, že Jemelka je spíš fotbalový než silový stoper,“ usmíval se střelec.

Domácí mohli v druhé půli srovnat, ale v 70. minutě nasměroval hosty ke třem bodům Ševčík. Ten má stejně jako kapitán po dvou zápasech v produktivitě tři zápisy. A Řezníček svého ofenzivního parťáka chválí za šikovnost.

„Všichni vidíte, jak je fotbalový. Je pro nás platný a je v něm strašně velký potenciál, což vidí všichni,“ usmíval se Řezníček.

A důvod k úsměvu měl po zápase i trenér Líšně Milan Valachovič, který proti Varnsdorfu postavil až na jednu výjimku stejnou sestavu jako na Julisce, kde jeho svěřenci skolili.

Téměř půl hodiny byl zápas s Varnsdorfem vyrovnaný. Akce se střídaly na obou stranách, brankáři museli být v pohotovosti. Pak přišla 29. minuta a první gól Vandase po pěkné kombinaci z levé strany, o minutu později tentýž hráč po chybě v defenzivní činnosti hostů přeloboval vybíhajícího brankáře a o šest minut později korunoval svůj hattrick, když odražený míč po střele Machalíka poslal z prostředku vápna do sítě.

Po změně stran se hosté snažil vsítit kontaktní gól, ale obrana Líšně s gólmanem Vajnerem nekapitulovala. Líšeňský kouč po vítězství Varnsdorfu nad Opavou připustil mírné obavy ze zápasu se Severočechy.

„Pozorně jsme si rozebrali na videu hru soupeře. Chtěli jsme zabránit především rychlým akcím, které produkovalo kvarteto ofenzivních hráčů. Potřebovali jsme vytáhnout obránce z pokutového území a v otevřeném prostoru dobře zakombinovat. V poločasu jsem v kabině navzdory vysokému vedení zvýšil hlas a upozornil, že i takto rozehraný zápas se dá prohrát. Našim cílem bylo po změně stran hlavně neinkasovat,“ okomentoval výhru Valachovič.