Aquapark Kohoutovice se od 24. června zcela uzavře veřejnosti. Areál čeká modernizace a během letních prázdnin proto přeruší provoz. Znovu by měl být aquapark otevřen s úvodem začátku nového školního roku, informovala v tiskové zprávě mluvčí společnosti Starez Sport Michaela Dittrichová.

Během dlouhodobě naplánované odstávky dojde ke kompletní opravě šaten a sprch a budou také zahájeny práce na modernizaci tobogánu. Areál kohoutovického aquaparku se tak díky opravám dočká celkového vylepšení a zvýšení komfortu i bezpečnosti návštěvníků.

„Městská společnost, která je provozovatelem jediného aquaparku v Brně, odstávku pečlivě naplánovala právě na letní měsíce, kdy je návštěvnost tohoto areálu nejnižší,“ uvedla Dittrichová.

Důvodem oprav je porušená hydroizolace ve sprchách a v prostorách šaten

Dochází tak k prosakování vody do okolních povrchů, zejména do příček, podlah a strojovny. Budou proto odstraněny původní obklady, dlažba, omítky a nahrazeny novými. Dále bude provedena sanace zdí, aplikována nová hydroizolace a vyměněny některé dveře a další vybavení jako zrcadlové stěny, odkládací police, fény, lavice nebo převlékací kabinky.

Současně bude zahájena modernizace tobogánu po celé jeho délce

„Opět v provozu by měl být aquapark se začátkem školního roku, tak aby mohla být zahájena povinná plavecká výuka dětí ze základních škol,“ dodala Dittrichová.