Moravský celek, který před tímto utkáním posílil realizační tým o bývalou reprezentantku Andreu Kuklovou na místě asistentky trenéra, si připsal první výhru v soutěži. O úspěchu druhého nejlepšího českého týmu rozhodla pět sekund před koncem Američanka Jasmine Gillová, která ke dvoubodovému koši přidala i proměněný trestný hod. Bez porážky zůstal ve skupině G pouze Miškovec, který zvítězil v Nantes 97:87.

Brňankám vyšel lépe vstup do utkání, když v závěru první čtvrtiny otočily desetibodovou šňůrou výsledek. Do poločasu si udržely sedmibodový náskok, který ale v závěru utkání po chybách ztratily. Basketbalistky Benátek v závěrečné čtvrtině zásluhou přesně zakončující maďarské pivotky Goreeové otočily na chvíli výsledek, závěr zápasu ale nezvládly.

"Na našem výkonu se nepodepsaly porážky z minulého týdne. Vysoká v Miškovci a smolná v domácí lize v Hradci Králové. Děvčata dokázala, že basket hrát umějí. Máme našlápnuto za ještě lepšími výsledky," uvedl trenér Brňanek David Zdeněk.

V brněnském týmu si střelecky nejlépe vedly Michaela Stará s 18 body, o jeden bod méně zaznamenala Gillová, která si připsala i sedm úspěšných doskoků.

Další zápas Evropského poháru sehrají Brňanky ve středu 7. listopadu, kdy hostí Nantes.