Návštěvníci Lázeňského a relaxačního centra Rašínova nebudou moci v červenci využívat bazén, posilovnu, wellness ani solárium. Městská společnost STAREZ – SPORT naplánovala odstávku areálu na první polovinu prázdnin. Během měsíce opraví dno bazénu, šatny u posilovny a některé sociální zařízení. Všechny práce chce provozovatel zvládnout do konce července, v tiskové zprávě o tom informovala mluvčí městské společnosti Michaela Dittrichová.

Přerušení provozu od 1. července je především z důvodu nezbytných oprav bazénové vany, ve které dojde k fixaci uvolněných dlaždic. Během odstávky se opraví také sprchy v šatnách u posilovny a dále sociální zařízení ve třetím a čtvrtém nadzemním podlaží. V odpočívárně ve wellness zóně budou usazeny nástěnné panely, dojde k výmalbě posilovny a vylepšení se dočká také zázemí pro zaměstnance centra.

„Opravy jsou hrazeny z rozpočtu vlastníka areálu, kterým je statutární město Brno a předpokládaná částka činí 350.000 Kč. Přerušení či omezení služeb se nebude týkat rehabilitační kliniky, která v lázních působí,“ popsala Dittrichová.